سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 24 خرداد ماه 1400 ساعت 15:36

حل مشکل توزیع کالاهای اساسی با اجرای طرح تقویت امنیت غذایی/ بازار مرغ و تخم مرغ روی آرامش را می‌بیند؟

مواد غذایی> عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ریشه نابسامانی در بازار کالاهای اساسی را مربوط به بخش توزیع دانست و گفت: طرح تقویت امنیت غذایی کشور که در مجلس مورد موافقت قرار گرفته است، مشکلات بخش توزیع را با تشکیل ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی و ایجاد شبکه هوشمند بین حلقه‌ها مرتفع خواهد کرد.

پرویز اوسطی با بیان اینکه تولید و عرضه محصولات کشاورزی از حلقه‌های متعددی تشکیل شده است، گفت: به طور مثال در تولید و عرضه مرغ، حلقه‌های آن از مرغ اجداد آغاز می‌شود و در ادامه جوجه یک روزه، واحدهای پرورشی، کشتارگاه و در نهایت مراکز عرضه قرار دارند.

وی ادامه داد: اگر این حلقه‌ها با یکدیگر در تعامل نباشند تولید و عرضه مرغ دچار مشکل خواهد شد و زمینه سوء استفاده فرصت طلبان در بازار مصرف فراهم می‌شود.

اوسطی با اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی حلقه‌های تولید و عرضه محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی، اظهار کرد: نمایندگان مردم طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی را مصوب کردند تا علاوه بر شناسایی مشکلات بخش تولید و رفع آن، مشکلات ساختاری عرضه و بازار محصولات کشاورزی و کالای اساسی نیز شناسایی و اصلاح شود.

وی ادامه داد: تشکیل ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی در این طرح دیده شده است، این ستاد چهار وظیفه مهم دارد که اولین آن‌ها تنظیم بازار داخلی کالاهای کشاورزی شامل بازرسی و نظارت بر قیمت، تامین و توزیع و همچنین مدیریت مطلوب بازار با کمک تشکل‌های غیردولتی کشاورزی است.

اوسطی معتقد است؛ اگر ستاد بتواند این وظیفه را به خوبی انجام دهد دیگر شاهد مشکلات بخش توزیع نخواهیم بود و بازار ملتهب برخی محصولات کشاورزی مانند مرغ و تخم مرغ روی آرامش را می‌بیند.

وی همچنین هوشمندسازی حلقه‌های تولید را از دیگر مواردی عنوان کرد که در طرح تقویت امنیت غذایی به آن پرداخته شده و می‌تواند بر رفع مشکلات توزیع موثر باشد.

اوسطی توضیح داد: شبکه هوشمند بستری را فراهم می‌کنند تا حلقه‌های تولید و عرضه محصولات کشاورزی و اساسی به یکدیگر متصل شوند و در یک محیط شفاف عمل کنند.

این نماینده مجلس شورای افزود: محیط شفاف اجازه سوء استفاده فرصت طلبان را در هیچ یک از حلقه‌ها نمی‌دهد و نظارت را بر بر توزیع آسان‌تر و دقیق‌تر می‌کند.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
پگاه-خامه
haraz1
شیرین عسل1
taknan2
فشذهشف2
nazgol-98
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
goncheh-98
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
zar
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
kandoj
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
ardineh
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
tejarat talaie
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
حلبچی
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک