سه شنبه 19 فروردين ماه 1399  -  Tuesday, April 7, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
شنبه 24 آبان ماه 1393 ساعت 10:13

عامل اصلی کاهش تولید گوجه‌فرنگی اعلام شد

رییس اتحادیه باغداران با بیان اینکه سرمازدگی عامل اصلی افت تولید گوجه‌فرنگی نیست، گفت: مهمترین دلیل این امر نبود بازار پایدار برای محصولات کشاورزی است.

مجتبی شادلو  گفت: اصلی ترین عامل افت و خیز تولید محصولات کشاورزی کشور را بازار نابسامان و نبود بازار پایدار برای این محصولات عنوان کرد و اظهار داشت: شرایط بازار ما به‌گونه‌ای نیست که تولیدکنندگان متضرر نشوند، به‌ویژه در محصولات حساسی مانند گوجه‌فرنگی که طاقت ماندگاریش بسیار کم است.

وی با بیان اینکه کشت گوجه‌فرنگی در نیمه دوم سال در مناطق گرمسیری کشور از جمله خوزستان، هرمزگان، بخشی از فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و مناطقی از یزد انجام می گیرد، افزود: حمل گوجه‌فرنگی از این مناطق به بازارهای هدف در مسافتی بسیار طولانی انجام می شود و بیشتر اوقات کرایه‌ای که به حمل آنها می خورد، در قبال فروش‌شان محقق نمی‌شود و تولیدکننده زیان می کند.

رییس اتحادیه باغداران با اشاره به سرمازدگی‌های اطراف تهران اضافه کرد: این سرمازدگی خیلی شدید نبود و نمی توان گفت عامل اصلی کاهش محصول است. جمیع عوامل به‌ویژه شرایط ناپایدار بازار سبب این موضوع شده است.

شادلو، افت تولید گوجه‌فرنگی را مورد اشاره قرار داد و افزود: از این پس، تولید گوجه‌فرنگی به مناطق گرمسیری منتقل می شود و امیدوار هستیم شرایط این مناطق به‌گونه‌ای باشد که تولید زمستانی به اندازه کافی انجام گیرد و ما در ادامه سال با بحث کاهش عرضه و گرانی محصول گوجه‌فرنگی مواجه نباشیم.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
sobhan
زرفروکتوز1
nazgol
پگاه
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20