سه شنبه 24 فروردين ماه 1400  -  Tuesday, April 13, 2021
peminaeco 1چاپ و بسته بندی2
دیگه چه خبر
1
دو شنبه 10 شهريور ماه 1399 ساعت 11:33

آیا می‌توان پروتئین را از آب گوشت تامین کنیم؟

غذا و تغذیه> یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره عدم پروتئین‌های موجود در آب گوشت توضیح داد.

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره ویتامین‌های موجود در گوشت اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد به غلط این باور را در میان افراد به وجود آورده‌اند که آب گوشت بیشترین پروتئین را دارد.

جوزدانی افزود: مایعی که درپخت گوشت از آن خارج می‌شود به هیچ عنوان پروتئین ندارد و افراد نباید گول این گونه اخبار کذب را بخورند.

جوزدانی تصریح کرد: پروتئین در بافت گوشت موجود است و افراد باید حتماً بافت گوشت را مصرف کنند تا یک پروتئین کافی از مواد غذایی دریافت کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: ریزمغذی‌هایی مانند آهن همانند آب گوشت در تامین پروتئین یا ویتامین بدن تاثیر زیادی ندارند و افراد باید همیشه به مصرف خود مواد غذایی اقدام کنند تا بدنشان با کمبود مواجه نشود.

جوزدانی با بیان اینکه گوشت‌ها تنها ویتامین B۵ دارند، تاکید کرد: امروزه به علت فریز کردن گوشت و خارج کردن آن بعد از پخت، شاهد ویتامین‌های B۵ درون آب گوشت هستیم که افراد معمولاً قبل از پخت گوشت آب را دور می‌ریزند یا اینکه این ویتامین‌ها در اثر پختن زیاد گوشت کاهش پیدا می‌کنند.

قابل چشم پوشی بودن ویتامین‌های B۵ درون گوشت 
او گفت: ویتامین‌های B۵ درون گوشت قابل چشم پوشی هستند و نباید روی آن‌ها از نظر دریافتی حساب کرد؛ بنابراین هیچ ویتامینی درون آب گوشت برای مصرف وجود نخواهد داشت که سیستم ایمنی بدن افراد را تامین کند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: متاسفانه افراد در رژیم کودکان خود عصاره گوشت را به آن‌ها می‌دهند و این موضوع را جایگزین مناسب آهن و گوشت می‌دانند که متاسفانه این یک باور کاملاً غلط و لازم است که گوشت در وعده‌های غذایی حتماً باشد تا پروتئین و ویتامین‌های کافی دریافت شود.

باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
mihan
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
زرفروکتوز1
tabiat
شیرین عسل1
nazgol
goncheh1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
حلبچی
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
tejarat talaie