شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaeco 1
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 23 فروردين ماه 1395 ساعت 12:21

شرایط اعطای نشان ملی «ایمنی و سلامت» به محصولات غذایی

مواد غذایی> مدیر کل نظارت و ارزیابی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، ویژگی های دریافت نشان ملی «ایمنی و سلامت» فرآورده های غذایی و آشامیدنی را تشریح کرد.

 دکتر بهروز جنت در خصوص نشان ملی «ایمنی و سلامت»، گفت: سازمان غذا و دارو هر ساله و با هدف تشویق تولید کنندگان به ارتقای سلامت فرآورده های غذایی و آشامیدنی به محصولات غذایی که بالاتر از ضوابط  معمول اقدام به تولید محصول نموده اند اهدا می شود.

وی اضافه کرد: توجه به کاهش حداکثری آلاینده ها، فلزات سنگین، باقیمانده سموم، دفع آفات نباتی، باقیمانده سموم قارچی و حذف آنها در فراورده ها و تعیین نقش  تاثیر گذار در ارتقای سلامت مصرف کننده  سهم به سزایی در دریافت نشان ایمنی و سلامت توسط صنعتگران  این حوزه دارد.

جنت با اشاره به اینکه استقرار سیستم های ایمنی مواد غذایی، عدم انطباق و نیز فقدان شکایت بحرانی در پرونده محصول و شرکت از جمله مصداق های مهم دریافت این نماد ارزشمند غذایی است دیگر ویژگی های انتخاب فرآورده های غذایی برتر را درج نشانگر تغذیه ای یا به بیان شناخته شده تر چراغ راهنمای تغذیه ای، کاهش نمک، شکر و چربی و همچنین درج نشان حلال با اخذ مجوز از مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران، برشمرد.

وی با بیان اینکه همه ارگان ها و نهادهای مرتبط و غیر مرتبط با حوزه فرآورده های غذایی و نیز اصحاب رسانه باید همراه احسن سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت باشند تا جایگاه و شان این نشان ملی ارزشمند که بواسطه احترام به سلامت مردم ظهور و بروز یافته است به شایسته ترین روش های ممکن ارج گذارده شود، تصریح کرد: برگزیدگان و منتخبین طی مراسم باشکوهی در هفته سلامت معرفی خواهند شد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
shirinvatan
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
goncheh1
tabiat
mihan
زرفروکتوز1
pegah2
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
vioni