یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 22 دى ماه 1394 ساعت 20:20

نوبخت: پیگیر چگونگی واردات برنج از آمریکا می شویم/ قنبری: واردات برنج نداشتیم

کشاورزی> مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در واکنش به موضع نوبخت سخنگوی دولت در نشست  با خبرنگاران گفت: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری، تاکنون حتی یک کیلوگرم برنج نیز از کشور آمریکا وارد ایران نشده است.

محمد باقر نوبخت، در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران با بیان این که همه فرآیندهای تهیه و تنظیم لایحه بودجه سال آینده و لایحه برنامه ششم توسعه انجام شده است، افزود: طبق قانون می بایست ابتدا گزارشی از سال گذشته یعنی وضعیت شاخص های سال قبل اجرای برنامه توسعه تهیه شود که گزارش های مربوط به سال گذشته در سه جلد آماده شده است که تقدیم نمایندگان می شود.

اما در کنار اظهارات نوبخت پیرامون برخی برنامه های کلان اقتصادی و سیاسی روزهای اخیر یک موضوع هم به واکنش وی به ادعای ثبت سفارش واردات محموله برنج از آمریکا بود که سخنگوی دولت در این باره تصریح کرد:" این موضوع از طریق شرکت بازرگانی دولتی (جی تی سی) پیگیری خواهد شد، وقتی امکان ورود از کشورهای همسایه هست، چرا از آمریکا وارد کنیم؟ "

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: البته در این زمینه محدودیت هایی داریم و نباید اجازه دهیم به تولید داخلی رقابت کنند، ولی اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، باید برخورد شود.

بنابراین گزارش، اما پیگیری های خبرنگار ایانا به محض این نوع موضع گیری نوبخت، از سوی علی قنبری، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران چنین عکس العملی را در پی داشت. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در حالی که داخل یک جلسه بود و امکان مصاحبه تفصیلی تر در این باره را نداشت، فقط جهت رفع هرگونه ابهام، در واکنش به موضع نوبخت سخنگوی دولت در نشست با خبرنگاران، به گفتن این نکته بسنده کرد که " بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری، تاکنون یک کیلوگرم برنج نیز از کشور آمریکا وارد ایران نشده است.

وی ادامه داد: واردات برنج از آمریکا تنها در ماه های اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری انجام شده، اما پس از تاکیدات معظم له، از آن پس مجوز واردات حتی یک کیلوگرم برنج نیز از آن کشور به ایران صادر نشده است.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
goncheh1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
pegah2
nazgol
tabiat
haraz1
shirinvatan
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1