شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
دیگه چه خبر
0
جمعه 5 خرداد ماه 1396 ساعت 13:57

تغییر شیوه خرید شرکت بازرگانی دولتی از «شورای خرید» به «مناقصه»

کشاورزی> مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تغییر روند خرید این شرکت خبر داد و گفت: از این پس ترتیبی اتخاذ کرده‌ایم که خرید و واردات کالاهای استراتژیک خود را به جای خرید از طریق شورای خرید به روش مناقصه انجام دهیم.

یزدان سیف از تغییر روند خرید این شرکت و تغییر روند واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: پیش از این برای تهیه ذخایر استراتژیک خود از طریق شورای خرید که نمایندگان بانک مرکزی وزارت اطلاعات، وزارت جهاد کشاورزی و امثال آن حضور دارند انجام می‌شد اما بنا داریم که مناقصه را جایگزین این روش کنیم.

وی از برگزاری مناقصه برای 3 خرید خارجی پیش رو خبر داد و گفت: با این کار شفافیت بیشتری برای خریدهای خود خواهیم داشت. 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین به این نکته اشاره کرد که همواره باید 300 هزار تن برنج، ‌300 هزار تن شکر، 100 هزار تن روغن و 5 هزار تن کره به عنوان ذخایر استراتژیک کشور خریداری و نگهداری کنیم که به مرور برای پیشگیری از انقضای این کالاها آنها را روانه بازار و کالای جدید را جایگزین آن می‌کنیم.

به گزارش فارس، طی چند سال گذشته حرف و حدیث‌های زیادی بر سر انقضای تاریخ برنج‌های وارداتی شرکت بازرگانی دولتی و رانت‌های خرید این شرکت وجود داشته است.

یزدان سیف که پیش از این به عنوان مدیرعامل شرکت خدمات حمایت کشاورزی در امر تهیه و واردات انواع نهاده کشاورزی (بذر، کود و سم) فعالیت داشت طی یک ماه اخیر جایگزین علی قنبری شده است. 

فشارهای زیادی از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس بر سر مسائل شرکت بازرگانی دولتی ایران وجود داشت که حجتی با تغییر مدیرعامل آن به حرف و حدیث‌ها پایان داد.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
nazgol
زرفروکتوز1
پگاه
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
آیدین
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
vioni
آب معدنی واتا
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان