سه شنبه 6 خرداد ماه 1399  -  Tuesday, May 26, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 7 مهر ماه 1394 ساعت 11:19

اعتراض تولیدکنندگان به فاکتور جدید استاندارد برای تولید آب معدنی

صنایع غذایی> دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: فاکتوری که آب معدنی "دماوند" به خاطر آن ممنوع التوزیع شده‌، در استانداردهای جهانی به عنوان شاخص بررسی ثانویه لحاظ می‌شود؛ نه شاخص ریسک و مخاطره.

پیمان فروهر با اشاره به سخنان اخیر رئیس سازمان ملی استاندارد درباره فاکتوری که به تازگی وزارت بهداشت در آب معدنی‌ها مورد آزمون قرار می‌دهد ولی آزمون آن در سازمان ملی استاندارد هنوز اعمال نشده است، اظهار کرد: فاکتور جدیدی که رییس سازمان ملی استاندارد به آن اشاره کرده، در تولید آب‌های معدنی جزو فاکتورهای مضر محسوب می‌شود اما طبق استانداردهای WHO ، در استاندارد آب های آشامیدنی بسته بندی شده جزو فاکتورهای مضر به شمار نمی‌رود و در استاندارد سلامت آب آشامیدنی، این شاخص به عنوان شاخص بررسی ثانویه لحاظ می‌شود، نه ریسک و مخاطره.

وی با بیان این که پلمب کارخانه آب معدنی ذکر شده، صرفا به دلیل سوء تفاهم مدیریتی از سوی مدیرعامل فرانسوی این کارخانه و متعاقب آن به دلیل عدم تمکین بود، تصریح کرد: آنچه به عنوان شاخص میکروبی در آب معدنی "دماوند" اعلام کردند طبق استاندارد بین‌المللی آب‌های آشامیدنی کدکس، طبق استاندارد FDE و WHO اصلا به عنوان شاخص میکروبی‌ که به خاطر آن خط تولید را متوقف کنیم به شمار نمی‌رود. این فقط یک شاخص برای مدیریت کیفیت است، یعنی اینکه درصورت مشاهده، باید حین تولید به آن موضوع توجه شود و هیچ مخاطره ای برای سلامت مصرف کننده ندارد.

فروهر با اشاره به جو منفی بازار نسبت به آب های آشامیدنی بسته بندی ادامه داد: فردا نتیجه آزمون تکمیلی از آب معدنی و آشامیدنی برند ذکر شده، مشخص خواهد شد و احتمالا اجازه تولید هم صادر می شود اما شرکت فرانسوی در حال بررسی گزینه تعطیلی کارخانه و رفتن از ایران است.

چندی پیش به دنبال دستور وزیر بهداشت، خط تولید آب معدنی "دماوند"برای بررسی سلامت آب‌های بسته‌بندی و به دلیل آنچه که از سوی وزارت بهداشت رعایت نکردن قوانین و ضوابط سازمان غذا و دارو و عدم تمکین به مقررات اعلام شد، متوقف گردید و به گفته رئیس سازمان غذا و دارو این شرکت تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و از مردم خواسته شد تا از مصرف این آب پرهیز کنند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
رمضان
goncheh1
sobhan
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
تک ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
vioni
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان