چهار شنبه 28 مهر ماه 1400  -  Wednesday, October 20, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
بازار
0
چهار شنبه 7 اسفند ماه 1398 ساعت 18:56

روسیه بزرگترین صادرکننده گندم جهان می‌شود

علیرغم کاهش قیمت، مقدار صادرات گندم روسیه در حال حاضر به بالاترین حد رسیده است و احتمالا این کشور دوباره برترین صادر کننده گندم جهان خواهد بود.
 به گزارش تسنیم به نقل  از راشاتودی، رونق بخش کشاورزی در روسیه کمک می کند این کشور همچنان برترین صادر کننده گندم در سال جاری میلادی باشد.
 پیش بینی های اولیه نشان می‌دهد برداشت غلات در 2020 دومین برداشت بزرگ این کشور پس از سال 2017 باشد. روسیه در 2017 در برداشت غلات رکورد زد. ولی متخصصان اشاره می کنند که شرایط جوی از جمله زمستان گرم و بدون برف عاملی منفی برای کشاورزان خواهد بود.
روسیه درسال زراعی 18-2017 ، 40.449 میلیون تن گندم به بازارهای جهانی صادر کرد. این رقم در 19-2018 برابر با 35.2 میلیون تن بود. وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد صادرات گندم این کشور در سال زراعی جاری احتمالا 36 میلیون تن باشد. متخصصان این صنعت پیش ‌بینی می‌کنند صادرات گندم روسیه بین 32 تا 42 میلیون تن باشد.
ایگور پاونسکی، مدیرعامل موسسه بازاریابی استراتژیک در روساگروترانس گفت:« به نظر من روسیه دوباره برترین صادر کننده گندم جهان خواهد بود. علیرغم کاهش قیمت، مقدار صادرات روسیه در حال حاضر به بالاترین حد رسیده است».
 تولید کشاورزی روسیه 20 درصد طی 6 سال گذشته افزایش یافته است. این کشور توانسته در سال های اخیر با برداشت فراوان و قیمت جذاب بیش از نیمی از بازار گندم جهان را در اختیار بگیرد و بزرگترین صادر کننده غلات جهان باشد. از اوایل دهه 2000، سهم روسیه در بازار گندم جهان چهار برابر شده است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
mihan2
زرفروکتوز1
goncheh-98
taknan2
شیرین عسل1
nazgol-98
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه-خامه
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
vioni
zar
ardineh
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
حلبچی
tejarat talaie
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
kandoj
آیدین
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران