شنبه 2 شهريور ماه 1398  -  Saturday, August 24, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
جمعه 11 مرداد ماه 1398 ساعت 23:14

مجوز تولید ۱۰ هزار تن ماهی خاویاری صادر شد

مواد غذایی> معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در سال گذشته شش تن خاویار تولید شد گفت: با توجه به برنامه های توسعه ای برای تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهی خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار مجوز صادر شد.

حسینعلی عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در مراسم روز مزرعه(با موضوع تاس ماهیان) اظهار کرد: در 20 استان کشور تولید ماهیان خاویاری انجام می شود به طوری که تنها 10 مزرعه پرورش خاویاری در استان هرمزگان داریم.

وی افزود: برای تولید 10 هزار تن گوشت ماهی خاویاری و 100 تن خاویار مجوز صادر شده اما  میزان تولید خاویار پرورشی در سال 97  تنها  شش تن بوده است.
معاون سازمان شیلات ادامه داد: با ارائه تسهیلات به بخش خصوصی می‌توانیم آنها را به فعالیت در بخش تولید ماهیان خاویاری ترقیب کنیم.

وی با مقایسه میزان تولید آبزیان پرورشی با قبل از پیروزی انقلاب گفت: در سال 57  میزان تولیدات آبزی‌پروری 3هزار و 200 تن بوده که این رقم اکنون به 500 هزار تن رسیده است.

 عبدالحی در پایان صحبتهای خود گفت: بخش شیلات یک درصد از تولیدات محصولات کشاورزی تولیدشده در کشور را شامل می شود اما درآمد آن 10 درصد تولیدات این بخش است.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
پگاه
زرفروکتوز1
haraz1
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
تک ماکارون
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
تیتر20
vioni
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک