شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaمهگل
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 25 مرداد ماه 1394 ساعت 11:28

چه کسی شکر وارد می کند؟

صنایع غذایی> در چهارماه اول سال 94، سه میلیون و 328 هزار دلار شکر وارد کشور شده است.

در چهارماه اول سال 94، سه میلیون و 328 هزار دلار شکر وارد کشور شده است. البته واردات شکر، این چند وقت اخیر جنجال هایی به همراه داشته است. حتی ماجرا واردات شکر به جایی رسیده بود که دی ماه سال گذشته، واردات شکر داشت به استیضاح وزرای صنعت و معدن و جهادکشاورزی منجر می شد.

حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس همان زمان گفته بود: سندی مبنی بر اعطای مجوز برای واردات شکر به چهار شرکت خاص از سوی وزارتخانه های صنعت و کشاورزی افشا شده است. البته این سند، خود به تنهایی حاشیه های زیادی داشت، اما همه آن، به همان مساله نهایی یعنی واردات شکر منتهی می شد.

به هرحال، هر چه باشد به قول نمایندگان مجلس، واردات شکر باعث تعطیلی کارخانه های قند شده است. به گفته محسن بیگلری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واردات شکر در ماههای اخیر به حدی بوده است که اکثر کارخانه های قند از جمله کارخانه قند بانه به تعطیلی کشیده شده است.

حالا هم که در چهارماه اول سال حدود 9 هزار تن شکر وارد کشور شده است، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت مدعی است که از ابتدای سال 93 هیچ ثبت سفارشی برای واردات شکر نداشته ایم و از موجودی های سال های گذشته استفاده می کنیم، که در حال تمام شدن است.

او همچنین گفت: مشکل عمده، افت قیمت های جهانی شکر است که دنیا با کاهش شدید قیمت روبه رو بوده است و ما در این زمینه مشکلی نداریم.
منبع:صدای اقتصاد
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz
زرفروکتوز1
فشذهشف2
پگاه-خامه
taknan2
روغن غنچه
شیرین عسل1
mihan2
نازگل
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
zar
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آب معدنی واتا
ariantaem
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
ardineh
kandoj
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
حلبچی