شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
شنبه 2 بهمن ماه 1395 ساعت 11:34

مرکز آمار ایران گزارش داد؛/

تورم دی به ۶.۹ درصد رسید

مواد غذایی> مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود، رقم  تورم شهری در دی ماه ۹۵ را ۶.۹ درصد اعلام کرد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به دی ماه سال۹۵نسبت به دوره مشابه سال قبل۶,۹درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه ۱۳۹۵ (۷,۲درصد)، ۰.۳واحد درصدکاهش یافته است.

شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در دی ماه سال۱۳۹۵عدد۲۳۷,۴را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰,۸درصدافزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶,۳ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۵,۷درصد)، ۰,۶واحد درصد افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به دی ماه سال ۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل۶,۹درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه۱۳۹۵ (۷,۲درصد)، ۰.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

تورم گروه خوراکی ثابت ماندبر اساس این گزارش، شاخص گروه عمده (خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات) در این ماه به رقم ۲۷۹,۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصدافزایش داشته است. شاخص گروه اصلی (خوراکی ها) در ماه مورد بررسی به عدد ۲۷۷,۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصدافزایش داشته است. شاخص گروه اصلی (خوراکی ها) نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷,۴ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶,۸ درصد است. شاخص گروه عمده (خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات) نسبت به ماه مشابه سال قبل درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶,۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه ۱۳۹۵(۶,۹ درصد)، بدون تغییر مانده است.

همچنین شاخص گروه عمده (کالاهای غیر خوراکی و خدمات) در دی ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۲,۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰,۷ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده (کالاهای غیرخوراکی و خدمات) نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵,۸ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۶,۹ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ (۷,۳ درصد)، ۰,۴ واحد درصد کاهش یافته است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
sobhan
haraz1
nazgol
پگاه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
ارسال پیامک
آیدین
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
vioni
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان