پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaمهگل
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 26 ارديبهشت ماه 1396 ساعت 7:45

کارگروه حفظ حقوق بیت‌المال در وزارت نیرو تشکیل شد

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو از تشکیل کارگروه حفظ حقوق بیت‌المال در وزارت نیرو خبر داد و گفت: نمایندگان نیروی انتظامی، قوه قضاییه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت درآن حضور دارند و این جلسه هر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، رضا انجم شعاع با اشاره به اینکه تاکنون 22 جلسه شورای عالی آب تشکیل شده است و مصوبات خوبی به تصویب رسید، افزود: طی این مدت بیشش از 30 سد در کشور به بهره‌برداری رسیده است که در مجموع حدود 3 میلیارد مترمکعب به ظرفیت مخازن کشور و علاوه بر آن نیز حدود 215 هزار هکتار به طرح‌های آبیاری و زهکشی افزوده شد.

انجم شعاع طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی را یکی از شاهکارهای وزارت نیرو در دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: اگر چه تخصیص‌ها در این بخش کم بوده است، اما کارهای بزرگی در این زمینه انجام شد.

انجم شعاع با بیان اینکه خوشبختانه ارتباط خوبی با کمیسیون مستندسازی داریم، گفت: رییس این کمیسیون معاون حقوقی رئیس جمهوری است که وجود این کمیسیون ظرفیت خوبی برای حل مشکلات مربوطه به حساب می‌آید.
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو در پایان خاطرنشان، کرد: مسائل حقوقی مربوط به مهندسی رودخانه و حفاظت از آن‌ها را می‌توانیم در شورای حقوقی مطرح کرده و با توجه به ظرفیت‌های خوبی که وجود دارد، قابلیت پیگیری در سطوح عالی را دارا هستند که باید از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو در جهت صیانت از رودخانه‌ها و سواحل کشور استفاده کنیم.

همچنین محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر اینکه آب‌های سطحی کشور همانند بخش آب‌های زیرزمینی نیازمند تشکیل کمیسیونی به منظور صیانت از منابع آب‌های سطحی است گفت: مسائل دفاتر حقوقی و مهندسی رودخانه‌ها به یکدیگر نزدیک هستند؛ چراکه مباحثی همچون تجاوز و تصرف به حریم و بستر رودخانه‌ها شرکت‌های آب منطقه‌ای را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.
وی افزود: در دهه‌های اخیر به حریم و بستر رودخانه‌ها هجوم برده شده و مورد تصرف قرار گرفته‌اند که با توجه به قیمت بالای زمین و املاک در حاشیه رودخانه‌ها، رفع تصرف آن‌ها هم هزینه‌های بسیاری را تحمیل می‌کند.
بختیاری ادامه داد: با توجه به اهمیت دفاتر حقوقی، نیروهای انسانی شاغل در این بخش باید جزو نیروهای رسمی باشند.
وی ادامه داد: با تشکیل کمیسیون آب‌های زیرزمینی و حضور قضات در شرکت‌های آب منطقه‌ای بسیاری از مشکلات حل شد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
haraz
لاکیدووو
نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
taknan2
روغن غنچه
mihan2
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
پگاه-خامه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
آب معدنی واتا
kandoj
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
zar
ardineh
آیدین
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
حلبچی
tejarat talaie
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
ariantaem
آرد سازی پوسان