پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 17 آذر ماه 1399 ساعت 14:8

جدیدترین قیمت‌های میوه در آستانه شب یلدا + جدول

کشاورزی> در حالی که بازار خرید میوه در آستانه شب یلدا همه ساله داغ‌تر می‌شود، اما قیمت‌ها همچنان رو به بالاست و قصد پایین آمدن ندارد.

جدیدترین قیمت میوه از بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران حکایت از بالا بودن قیمت‌ها است که به رغم قول مسؤولان برای کاهش قیمت، اتفاق خاصی نسبت به هفته‌های گذشته وجود نداشته است.

هندوانه هم به بازار آمده و در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران که محل عمده فروشی است کیلویی 4000 تومان به فروش می‌رود. هندوانه میناب و خطی هم از کیلویی 2500 تومان تا 3500 تومان عرضه می‌شود.

قیمت سایر میوه‌های پرمصرف هم به این شرح است: هر کیلو انار دماوند 16 هزار تومان و انار کوهستان 18 هزار تومان به فروش می‌رود. پرتقال تامسون شمال 12 هزار، پرتقال رسمی جنوب 12 هزار، پرتقال ناول 19 هزار، فروخته می‌شود.

همچنین سیب زرد دماوند 15 هزار، سیب زرد لبنان میانی 9 هزار، سیب قرمز دماوند 7 هزار و سیب قرمز مراغه 10 هزار عرضه می‌شود. همچنین انواع نارنگی از کیلویی 10 هزار تا 12 هزار تومان وجود دارد.

در بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار میوه‌های خارجی خودنمایی می‌کند. آناناس کارتنی 900 هزار تومان فروخته می‌شود، که نسبت به هفته گذشته حدود 100 هزار تومان در هر کارتن افزایش قیمت داشته است.

جدیدترین قیمت 52 قلم انواع میوه و سبزی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است:قیمت‌هایی که در این بازار عرضه می‌شود عمده‌فروشی است و طبق قانون مغازه‌داران سطح شهر می‌توانند تا 30 درصد به این قیمت‌ها اضافه کنند، اما بررسی میدانی نشان می‌دهد که در برخی مغازه‌ها این افزایش قیمت تا صد درصد هم وجود دارد.

هر چه از جنوب به سمت شمال شهر می‌رویم، قیمت‌ها افزایش بیشتری می‌یابد. مغازه‌داران دلیل ا ین افزایش قیمت را اجاره‌های سنگین مغازه‌ها عنوان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند؛ یعنی آنها در حقیقت قیمت اجاره مغازه‌های خود را از جیب مصرف کننده برمی‌دارند.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
روغن غنچه
فشذهشف2
زرفروکتوز1
لاکیدووو
haraz
taknan2
mihan2
پگاه-خامه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
نازگل
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
ariantaem
حلبچی
ardineh
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
zar
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
kandoj