یک شنبه 30 تير ماه 1398  -  Sunday, July 21, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
شنبه 15 اسفند ماه 1394 ساعت 8:33

روند صعودی تولید جهانی دانه های روغنی در سال ۲۰۱۶

مواد غذایی> تخمین زده می شود که میزان تولید جهانی دانه های روغنی در سال 16-2015 روند صعودی داشته باشد. ما تخمین می زنیم که جمع کل میزان مصرف سویا ۱۸ میلیون تن افزایش پیدا کند و این در حالی است که میزان مصرف ۶ گونه دیگر دانه های روغنی در حدود ۹ میلیون تن کاهش خواهد داشت. تخمین زده می شود که میزان تولید جهانی ۷ گونه دانه های روغنی در این فصل معادل ۵۱۲ میلیون تن باشد .

به گزارش سایت انجمن صنایع روغنکشی، رقم فوق قبل از تجدید نظر ما 2.5 میلیون تن کمتر بود و لیکن ما در تجدید نظر آمارهای خود را 2.5 میلیون تن افزایش دادیم و اکنون تخمین می زنیم که جمع کل میزان تولید جهانی ۷ گونه اصلی دانه های روغنی ۵۱۲ میلیون تن برسد. این افزایش میزان تخمین بیشتر به دلیل میزان تولید سویای برزیل ، کلزا و دانه های خردل می باشد. در ضمن افزایش میزان تولید پنبه دانه هندوستان و ترکمنستان نیز در تخمین های ما گنجانده شده است.

لازم به ذکر است که به نظر ما میزان تولید ترکمنستان کاهش خواهد داشت . پیرو آمارها میزان تولید جهانی سویا ۳۱۹ میلیون تن یعنی تقریبا با میزان ۳۲۰ میلیون تنی سال گذشته برابر است . با وجود این کاهش میزان تولید،  تخمین زده می شود که این میزان تولید، ۳ میلیون تن بیشتر از میزان مصرف باشد . به این ترتیب در پایان ماه اگوست سال ۲۰۱۶ میزان موجودی ذخیره های جهانی سویا به یکی از بالاترین مقادیر ثبت شده تا این تاریخ یعنی به ۹۰ میلیون تن خواهد رسید . در این هفته و در ۲۵ ماه فوریه قیمتهای سویا تحت فشار قرار داشت و در بازار بورس شیکاگو در قراردادهایی که مدت تحویل آن نزدیک بود به پایین ترین حد خود در طی ۳ هفته اخیر رسید . این احتمال وجود دارد که قیمتهای سویا از این هم پایین تر بیاید.

در حال حاضر میزان موجودی ذخیره های جهانی سویا بیشتر از میزان نیاز است و قیمتها تحت فشار قرار دارد ، ذرت و گندم نیز در همین وضعیت قرار دارد . کنجاله سویا نیز تحت فشار قابل ملاحظه ای قرار دارد و این احتمال وجود دارد که قیمتها بیشتر از این کاهش پیدا کند و این در طی هفته آینده خواهد بود که میزان روغنکشی های سویا و کنجاله آمریکای جنوبی بصورت فصلی افزایش پیدا کند.

میزان مصرف: ما تخمین می زنیم که در سال۲۰۱۵/۱۶ میزان مصرف جهانی سویا در بخش روغنکشی و مصارف دیگر با ۱۸ میلیون تن افزایش به ۳۱۶ میلیون تن برسد. بر خلاف موضوع فوق الذکر ما تخمین می زنیم که میزان مصرف ۶ گونه دیگر دانه های روغنی در حدود ۹ میلیون تن کاهش پیدا کند . بیشترین میزان کاهش شامل کلزا و پنبه دانه خواهد بود.

منبع : Oilworld.biz
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
haraz1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
vioni
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون