یک شنبه 31 شهريور ماه 1398  -  Sunday, September 22, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 30 دى ماه 1394 ساعت 13:34

معاون اول رییس جمهور اعلام کرد:/

آمادگی ایران برای تامین نیازهای غذایی و محصولات کشاورزی روسیه

مواد غذایی> معاون اول رییس جمهور از نقش مثبت و سازنده ی روسیه در توافق هسته ای ایران قدردانی کرد و گفت: روسیه در دوران پساتحریم نیز از جایگاه مهمی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و تهران آماده است سطح روابط خود را در همه ی زمینه ها بویژه در بخش اقتصادی با مسکو ارتقاء دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری در دیدار «الکساندر تکاچوف» وزیر کشاورزی روسیه اظهار داشت: روابط میان ایران و روسیه اخیرا از روند رو به رشد در بخش اقتصادی برخوردار بوده و امیدوارم بتوانیم در دوران پساتحریم، این روابط را به سطح بالاتری برسانیم.
وی افزود: یکی از بخش های مهمی که دو کشور علاقمند به توسعه ی آن هستند، بخش کشاورزی است که اخیرا گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده و مقدمات توسعه ی همکاری ها در زمینه ی کشاورزی فراهم شده است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان وزرای کشاورزی دو کشور خاطرنشان کرد: ایران از ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی برخوردار است و آمادگی داریم نیازهای روسیه به مواد غذایی و محصولات کشاورزی را تامین کنیم.
دکتر جهانگیری ادامه داد: بخش خصوصی ایران نیز آمادگی دارد فعالیت خود را در زمینه ی تولید و صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی به روسیه افزایش دهد که البته تحقق این امر نیازمند پیگیری جدی و رفع موانع پیش رو است.
وی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور روسیه به تهران تصریح کرد: سفر  پوتین به ایران سفری موفقیت آمیز بود و مذاکرات مهمی میان مقامات دو کشور انجام شد و خوشبختانه اراده ای جدی میان تهران و مسکو برای توسعه همه جانبه ی روابط بوجود آمده است.
دکتر جهانگیری با اشاره به طرح ها و پروژه های مشترک در دست اجرا میان ایران و روسیه خاطرنشان کرد: اجرای موفق این پروژه های مشترک نیازمند تامین منابع مالی مورد نیاز است و انتظار داریم روسیه هرچه سریعتر نحوه ی تامین مالی و فاینانس این طرح ها را مشخص کند.
وزیر کشاورزی روسیه نیز در این دیدار با تبریک لغو تحریم ها علیه ملت ایران گفت: در دوره ی سخت تحریم ها شاهد مشکلات ملت ایران بودیم و برداشته شدن این تحریم ها یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران محسوب می شود.
الکساندر تکاچوف با ابراز امیدواری نسبت به اینکه لغو تحریم های ایران بتواند زمینه ی توسعه ی روابط تجاری میان دو کشور را فراهم کند، تصریح کرد: ایران و روسیه باید تلاش کنند سطح روابط تجاری بویژه در بخش کشاورزی را به چند برابر ارتقاء دهند.
وزیر کشاورزی روسیه از علاقمندی این کشور برای واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی ایران خبر داد و گفت: توسعه ی روابط اقتصادی می تواند دوستی میان دو کشور را افزایش دهد و این چیزی است که دشمنان مشترک ما از آن ناراحت خواهند شد.
وی با بیان اینکه کاهش روابط تجاری روسیه با برخی کشورها، فرصت توسعه ی مناسبات اقتصادی مسکو با تهران را فراهم کرده است، افزود: بازار روسیه برای واردات محصولات کشاورزی و مواد غذایی ایران باز است و در مقابل آمادگی داریم نیازمندیهای ایران در بخش گوشت و مواد پروتئینی را تامین کنیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
nazgol
زرفروکتوز1
ghoncheh
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
vioni
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه