سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
pegahpeminaچاپ و بسته بندی2
رستوران گردی
1
چهار شنبه 15 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 13:56

رستوران سفره، پیشتاز در کیفیت و سلامت

 رستوران سفره یک رستوران تازه تاسیس است که به صورت سلف سرویس در منطقه ونک – ملاصدرا راه اندازی شده ، رستوران سفره در همین مدت کوتاه که از راه اندازی آن می گذرد توانسته به درجه ی بالایی از کیفیت و سلامت غذاها دست پیدا کند و خیلی از استانداردهای جهانی را در همین ابتدای کار به طور کامل رعایت می کند. 
این رستوران حدود صد نفر ظرفیت دارد اما می تواند چند برابر این تعداد را برای دلیوری آماده کند ، البته در ورودی رستوران و قسمت دلیوری در سفره کاملا مجزا از هم طراحی شده اند و این باعث می شود که مراجعین در آرامش کامل به صرف غذا بپردازند.تفاوتی که رستوران های سلف سرویس با باقی رستوران ها دارند در این است که دراین گونه از رستوران ها مشتری قبل از طعم با شکل و ظاهر غذا ارتباط برقرار می کند.خیلی وقت ها برای خود ما پیش آمده که به قصد یک غذا به رستوران سلف سرویس می رویم اما چشممان یک غذای دیگر را می گیرد و همان را سفارش می دهیم. به همین علت هم هست که در سفره غذای نازیبا پیدا نمی کنید و به اصل زیبایی هم به اندازه ی کیفیت در این رستوران توجه شده.
معماری داخلی سفره تلفیقی از سنگ و چوب است و طوری طراحی شده که وقتی میهمان های رستوران وارد فضای سالن می شوند بتوانند احساس راحتی و صمیمیت داشته باشند. برعکس خیلی از رستوران ها که فکر می کنند باید نور خارجی کنترل شود این نور در این رستوران کنترل نشده و فضای داخل رستوران با پنجره های سرتاسری که وجود دارد ، فضای کاملا روشن و آرامش بخشی است و این زیبایی با دکور چوبی و گلدان هایی که در سالن قرار گرفته اند ، چند برابر می شود. دکوراسیون رستوران به شکلی است که بیشترین احساس راحتی را برای مشتریان به ارمغان بیاورد ، هم برای کارمندانی که در این منطقه شاغل هستند و می خواهند برای صرف وعده ی نهار به سفره بیایند و هم برای خانواده هایی که اکثرا برای شام به این رستوران مراجعه می کنند.
جدای از سالن ، معماری آشپزخانه به صورت کاملا تخصصی انجام گرفته است. اشپزخانه ی این رستوران  از چندین بخش تشکیل شده مثلا قسمت ظرف شور خانه ی چینی که یک اتاق مستقل است و ظرف های چینی همه در آن شست و شو می شوند و بعد از آن هم نوبت یک اتاق دیگر برای پولیش این ظروف است تا در نهایت به داخل سالن برسند. در سفره تقریبا هفتصد متر فضا برای اشپزخانه در نظر گرفته شده است و برای سرعت بخشیدن به کار یک قسمت کباب خانه در طبقه ی همکف قرار داد که غذا از آنجا سرو می شود و همیشه یک دپو آنجا موجود است برای قسمت بیرون بر و داخل سالن. سه نفر در این قسمت از رستوران دارای مدرک  کارشناس ارشد صنایع غذایی با گرایش بهداشت و گرایش کنترل کیفیت هستند و از صبح ورودی های مواد غذایی ، طبخ و خروجی را بررسی و کنترل می کنند.به نظر خود من یکی از مهم ترین نکته هایی که هر رستوران باید رعایت کند ، تمیزی و بهداشت محیط و پرسنل است نکته ی جالب توجهی که در رستوران سفره به چشم می خورد ، وجود یک اتاق لندری برای شست و شوی هر روزه ی لباس پرسنل است و برای این که این لباس ها به خوبی از هم قابل تمایز باشند یک روز در میان تم رنگی لباس پرسنل هم تغییر می کند و رنگ لباس های روز های زوج و فرد متفاوت است. 
اگر بخواهیم یک تعریف کلی از رستوران سفره داشته باشیم باید بگوییم که کنترل کیفی درهمه ی مراحل و تمامی بخش های این رستوران حرف اول را میزند ، به گفت ی آقای محسنی مدیریت رستوران هر متریالی که وارد سفره می شود در صورت صد در صد استاندارد بودن مورد تائید قرار می گیرد ، در غیر این صورت حتی با وجود ایرادی جزئی یک مورد در بین تعداد انبوهی سفارش از ، کل سفارش به ارسال کننده ی آن عودت داده می شود.در سلف سرویس این رستوران تنوع غذایی بالایی وجود دارد و در آن هر دو نوع غذای ایرانی و فرنگی یافت می شود. از ته چین و سبزی پلو با ماهی و باقالی پلو با ماهیچه گرفته تا ، فیله مجارستانی که اتفاقا جزو غذاهای مخصوص این رستوران و از پرطرفدار ترین ها است.
علاوه بر این ها ، سفره جزو معدود رستوران های تهران است که از ساعت دوازده و ربع ، تا یک ربع به دوازده شب سرویس یکسره را به مشتریان ارائه می دهد و دائم باز است . البته با افتتاح سرویس صبحانه ی این رستوران ساعات کاری آن طبیعتا افزایش پیدا می کند و از صبح می تواند پذیرای میهمانان خود باشد. 
صبحانه در سفره قرار بود با آغاز سال جدید شروع شود اما چون مدیریت تصمیم گرفته است که خیلی حساب شده در این بخش قدم بردارد ، شروع کار به اردیبهشت ماه موکول شده. فرض هایی که برای صبحانه در سفره مطرح است یکی بوفه باز بودن این بخش است و دیگر استفاده از صبحانه ی ملیت های مختلف است ، مانند صبحانه ی ژاپنی و انگلیسی و فرانسوی و... ومهم تر از همه این که قرار است در صورت امکان دلیوری صبحانه هم به مجموعه اضافه شود تا بتوانید هر کدام از پکیج های صبحانه را که باب طبعتان بود با نوشیدنی مخصوص آن یکجا سفارش دهید و در منزل یا محل کارتان آن را تحویل بگیرید.
 
تهران- میدان ونک- خیابان ملاصدرا- بعد از شیخ بهایی- پلاک 199

منبع:فیدیلیو
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
taknan2
nazgol-98
haraz1
زرفروکتوز1
فشذهشف2
goncheh-98
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه-خامه
mihan2
لاکیدووو
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
zar
ardineh
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
حلبچی
tejarat talaie
kandoj
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان