سه شنبه 8 بهمن ماه 1398  -  Tuesday, January 28, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 14 تير ماه 1395 ساعت 9:25

با دستور حجتی اجرا می‌شود/

ممنوعیت واردات و ترخیص ۴ ماهه برنج

کشاورزی> در شرایطی که حدود دو هفته به فصل برداشت برنج باقی مانده است، معاون شرکت بازرگانی دولتی از ممنوعیت واردات و ترخیص چهار ماهه برنج از مرداد امسال به دستور وزیر کشاورزی خبر داد.

حسن عباسی معروفان اظهار کرد: از آنجاکه اقتصاد چهار - پنج استان کشور با برنج گره خورده و این محصول به ویژه در استان‌های شمالی تامین کننده رفاه خانوده‌هاست، وزارت جهاد کشاورزی سال‌هاست که در فصل برداشت محصول واردات برنج را ممنوع اعلام می‌کند تا کشاورزان بتوانند در بازار آرام‌تر و با ثبات‌تری حاصل دسترنج‌شان‌ را برای گذران زندگی‌ بفروشند.

وی با بیان اینکه پیش‌می‌شود تولید امسال برنج به حدود ۲.۴ میلیون تن افزایش یابد، افزود: امسال با دستور وزیر جهاد کشاورزی و مکاتبات صورت گرفته با گمرکات کشور، هیچ محموله‌ برنجی از اواخر تیر تا آذر امسال وارد کشور نمی‌شود و در صورت واردات ناشی از ثبت سفارش‌های قبلی نیز از گمرک ترخیص نخواهد شد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در بازار برنج وجود ندارد، اظهار کرد: نیاز حدود سه میلیون تنی برنج از تولید داخلی و واردات تامین می‌شود و هیچ نگرانی بابت ممنوعیت واردات این محصول وجود ندارد چرا که این ابلاغیه هر ساله در راستای حمایت از کشاورزان و تولید داخلی صورت می‌گیرد.

معروفان، میزان واردات برنج از سوی شرکت بازرگانی دولتی طی بهار امسال را حدود ۱۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: طی سه ماهه ابتدایی امسال و در واقع از آذر ماه سال گذشته با آزاد شدن واردات برنج، به اندازه کافی واردات صورت گرفت و پس از اتمام ممنوعیت چهار ماهه مجددا واردات برنج توسط بخش‌های خصوصی و دولت از سر گرفته می‌شود، گرچه اگر اضطراری در بازار برنج به وجود آید ممکن است با نظر وزارت جهاد کشاورزی بخش اندکی برنج وارد شود اما در حالت کلی هیچ محموله‌ وارداتی برنج طی این چهار ماه به بازار ایران راه پیدا نمی‌کند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
زرفروکتوز1
sobhan
nazgol
شیرین عسل1
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
آب معدنی واتا
vioni
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون