یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
pegahpeminaeco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 16 ارديبهشت ماه 1394 ساعت 14:18

«اقتصاد سبز» و پرده‌برداری از ماجرای 2 میلیارد دلاری در جهادکشاورزی

فود پرس - چهل و ششمین شماره ماهنامه «اقتصاد سبز» به صاحب امتیازی و سردبیری مهندس محمدرضا جمشیدی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اقتصاد غذا در سرمقاله این شماره که با عنوان «مصادیق همدلی و همزبانی در کشاورزی» به رشته تحریر درآمده سردبیر به بررسی مفهوم «همدلی و همزبانی» پرداخته و در بخشی از آن آمده است: «... شاید مهمترین مصادیق «همدلی و همزبانی» در بخش کشاورزی را بتوان در تنظیم روابط جهادکشاورزی با تولیدکنندگان و سیاست‌های تنظیمی واردات محصولات کشاورزی و موادغذایی در راستای منافع تولیدکننده و مصرف کننده، جستجو کرد....»
دادگاه در رسانه ملی بدون حضور متهم؟!، هیچ محصول صنایع غذایی آسیب‌رسان به سلامت نیست، نگاهی به ماجرای 2 میلیارد دلاری به تعبیر چند نماینده مجلس، رانت در جهاد کشاورزی با عنوان «از این جیب به اون جیب»، کارکردهای شعار «همدلی و همزبانی دولت و ملت در بخش کشاورزی از جمله دیگرمطالب تحلیلی این شماره «اقتصاد سبز» است.
گزارش ماه این شماره هم به کالبدشکافی برنج در گذر زمان پرداخته و با عنوان «ایرانی‌ها از کی پلوخور شده‌اند» با نثر توانای یحیی امیری به پرسش‌های بسیاری پیرامون این محصول از تشخیص برنج خوب و ارقام مشهور گرفته تا، جایگاه محصول برنج در اقتصاد دنیا، تاریخچه داد و ستد برنج، 70 نوع غذا یا برنج، برنج شاه‌بیت صنعت غذا و... پاسخ داده است.
گفت‌وگو با حمشت‌اله نظری، عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی و سخنگوی خرید تضمینی گندم با عنوان «برنامه‌ریزی گسترده بانک کشاورزی برای خرید تضمینی گندم و گفت‌وگوی خواندنی دیگر با دکتر کوهی، عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با عنوان» راه‌های شناسایی فلزات سنگین در محصولات کشاورزی دو مصاحبه خواندنی این نشریه است.
بدهی 36 هزار میلیاردی صندوق بیمه به بانک کشاورزی، خاطره بازی محمدرضا اسکندری با رسانه‌ها، گزارشی از همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت، کشاورزی پست مدرن جوهر قند مهمان ناخوانده نانوایی‌ها، دوئل «سحرخیز» و «گلستان»، انتقام «یک و یک» از «مهرام» و درخشش «نان‌آوران» در هشتمین مرحله شماره آرای نظرسنجی از مصرف کنندگان، به همراه صفحات ویژه توانمندی کشاورزی استان البرز از جمله اهم مطالب این شماره «اقتصاد سبز» است.

علاقه‌مندان جهت مطالعه منظم این نشریه وزین می‌توانند با شماره تلفن 66557704 تماس حاصل نمایند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
tabiat
شیرین عسل1
shirinvatan
لاکیدووو
pegah2
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
nazgol
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
آیدین
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
ارسال پیامک
tejarat talaie
آب معدنی واتا
vioni
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران