چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
2
دو شنبه 16 فروردين ماه 1400 ساعت 11:54

وزیر جهادکشاورزی خبر داد؛/

جدیدترین مصوبه قرارگاه مرغ/ عرضه مرغ بسته بندی در فروشگاهها ممنوع

مواد غذایی> وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تصویب قرارگاه ساماندهی بازار مرغ، عرضه مرغ بسته بندی شده در فروشگاه ها ممنوع شد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نشست قرارگاه ساماندهی بازار مرغ درباره علت ایجاد صفوف فروش مرغ گفت: فروشگاه‌ها، مرغ را با قیمت گران به دهک‌های پایین می‌فروختند و آنها نیز به میادین میوه و تره بار مراجعه می‌کردند. تعداد دکه‌های فروش مرغ در میادین میوه و تره بار کم بود و در نتیجه صف فروش مرغ ایجاد می‌شد. این در حالی است که مرغ در بازار به اندازه کافی وجود داشت اما نظام توزیع مناسب نبود.

وی با بیان اینکه مرغ را به صورت انبوه وارد بازار می‌کنیم، گفت: با این حال وزارت اطلاعات به کمک ما آمد و در حال پایش این موضوع هستیم تا آرامش بر بازار حاکم شود.

وزیر جهاد کشاورزی درباره آخرین مصوبه قرارگاه ساماندهی بازار مرغ گفت: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته بندی مرغ در قالب توزیع های بزرگ را که در فروشگاه‌های بزرگ عرضه می‌شود را ممنوع کرده ایم تا مرغ در دسترس مردم قرار گیرد.

خاوازی افزود: این واحدهای بسته بندی مرغ در هر شیفت کاری، ۳۶۵ تن مرغ را بسته بندی می‌کردند در حالی که سه شیفته در حال کار بودند البته به فکر اشتغال نیروهای این واحدها هستیم اما به هر حال عرضه مرغ بسته بندی شده، مرغ را از دسترس مردم خارج می‌کرد.

وی درباره افزایش قیمت مرغ تصریح کرد: علیرغم مخالفت رئیس جمهور، تعداد زیادی از تولید کنندگان خواهان تغییر قیمت مرغ بودند و ما از مهرماه گذشته تاکنون قمیت جدیدی برای مرغ تعیین نکرده بودیم این در حالی است که نرخ نهاده‌های دامی افزایش یافته بود از همین رو نرخ رسمی مرغ افزایش یافت.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همه تصور می‌کردند با توجه به اینکه تولید کنندگان، نهاده را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی می‌گیرند لذا نرخ تولید بالا نیست اما ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تنها ۴۰ درصد هزینه تولید کنندگان مرغ را پوشش می‌دهد.

خاوازی افزود: مرغی که امروز در بازار می‌بینیم حاصل برنامه ریزی یک تا یک سال و نیم قبل است و حلقه‌های تولید زیاد در این مسیر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم تحریم‌ها، در ۵ ماه گذشته تمام اجزای تشکیل دهنده حلقه تولید مرغ، نهاده‌های خود را تحویل گرفته اند.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
nazgol
tabiat
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
shirinvatan
mihan
لاکیدووو
haraz1
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک