شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
pegaheco 1چاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
شنبه 4 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 11:21

رد پای یک شرکت دولتی در پرتقالهای فاسد تنظیم بازار

کشاورزی> یک مقام آگاه گفت: در قضیه پرتقالهای فاسد شده تنظیم بازار، پای یک شرکت دولتی به نام نهاده‌های دامی جاهد دیده شده است.

بعد از اینکه اخباری مبنی بر فاسد شدن بخشی از پرتقال‌های تنظیم بازار ذخیره شده توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی مطرح شد، مطالب جدیدی از سوی یک مقام آگاه در امر ذخیره‌سازی میوه شب عید شنیده شد، مبنی بر اینکه پرتقال‌های فاسد منتقل شده به میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران متعلق به شرکت دامی جاهد ، شرکت تعاونی روستایی شمیرانات و تعاونی باغداران است.
این مقام آگاه می‌افزاید: پرتقال‌های خریداری شده توسط مباشران شرکت تعاون روستایی خریداری شده بود و به یک سردخانه در جنوب تهران منتقل شده که به دلیل سهل‌انگاری در نگهداری و عدم توزیع به موقع فاسد شده است.
این مقام آگاه میزان پرتقال‌های ذخیره‌سازی شده در یکی از سردخانه‌های جنوب تهران را حدود 9 هزار تن عنوان می‌کند و اظهار داشت که در روزهای اخیر این پرتقال‌ها برای جداسازی پرتقال‌های سالم از فاسد به میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران منتقل شده است.
براساس این گزارش: در عکس‌ها و فیلم منتشر شده از پرتقال‌های فاسد، برچسب آبی‌رنگی نهاده های دامی جاهد (NDJ) روی پرتقال‌ها قرار دارد.
ناگفته نماند که سال‌های قبل (حدود 10 سال پیش) تنظیم بازار  توسط بخش خصوصی انجام می‌شد که با ورود دلالان قیمت میوه شب عید به طور سرسام‌آوری افزایش می‌یافت، اما با ورود بخش دولتی در سال‌های اخیر و همچنین ورود وزارت جهاد کشاورزی در دو سال گذشته به امر تنظیم بازار میوه شب عید، قیمت میوه به خصوص در عید 95 منطقی شد، به طوری که رضایت تولید‌کننده و مصرف‌کننده هم نسبتا جلب شد.

بر اساس این گزارش: ما هیچ تأکیدی نداریم که تنظیم بازار را کدام وزارتخانه یا بخش برعهده داشته باشد، اما نکته اصلی این است که بهتر است با برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر بین متولیان تنظیم بازار و بخش خصوصی، میوه‌های تنظیم بازار ذخیره شده به موقع به دست مصرف کننده برسد و ضایعات به حداقل ممکن برسد.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
pegah2
shirinvatan
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
tabiat
haraz1
mihan
nazgol
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
حلبچی
vioni
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا