چهار شنبه 24 مرداد ماه 1397  -  Wednesday, August 15, 2018
eco 1نمایشگاه نوشیدنی هامارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برگزیده
1
شنبه 4 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 11:21

رد پای یک شرکت دولتی در پرتقالهای فاسد تنظیم بازار

کشاورزی> یک مقام آگاه گفت: در قضیه پرتقالهای فاسد شده تنظیم بازار، پای یک شرکت دولتی به نام نهاده‌های دامی جاهد دیده شده است.

بعد از اینکه اخباری مبنی بر فاسد شدن بخشی از پرتقال‌های تنظیم بازار ذخیره شده توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی مطرح شد، مطالب جدیدی از سوی یک مقام آگاه در امر ذخیره‌سازی میوه شب عید شنیده شد، مبنی بر اینکه پرتقال‌های فاسد منتقل شده به میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران متعلق به شرکت دامی جاهد ، شرکت تعاونی روستایی شمیرانات و تعاونی باغداران است.
این مقام آگاه می‌افزاید: پرتقال‌های خریداری شده توسط مباشران شرکت تعاون روستایی خریداری شده بود و به یک سردخانه در جنوب تهران منتقل شده که به دلیل سهل‌انگاری در نگهداری و عدم توزیع به موقع فاسد شده است.
این مقام آگاه میزان پرتقال‌های ذخیره‌سازی شده در یکی از سردخانه‌های جنوب تهران را حدود 9 هزار تن عنوان می‌کند و اظهار داشت که در روزهای اخیر این پرتقال‌ها برای جداسازی پرتقال‌های سالم از فاسد به میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران منتقل شده است.
براساس این گزارش: در عکس‌ها و فیلم منتشر شده از پرتقال‌های فاسد، برچسب آبی‌رنگی نهاده های دامی جاهد (NDJ) روی پرتقال‌ها قرار دارد.
ناگفته نماند که سال‌های قبل (حدود 10 سال پیش) تنظیم بازار  توسط بخش خصوصی انجام می‌شد که با ورود دلالان قیمت میوه شب عید به طور سرسام‌آوری افزایش می‌یافت، اما با ورود بخش دولتی در سال‌های اخیر و همچنین ورود وزارت جهاد کشاورزی در دو سال گذشته به امر تنظیم بازار میوه شب عید، قیمت میوه به خصوص در عید 95 منطقی شد، به طوری که رضایت تولید‌کننده و مصرف‌کننده هم نسبتا جلب شد.

بر اساس این گزارش: ما هیچ تأکیدی نداریم که تنظیم بازار را کدام وزارتخانه یا بخش برعهده داشته باشد، اما نکته اصلی این است که بهتر است با برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر بین متولیان تنظیم بازار و بخش خصوصی، میوه‌های تنظیم بازار ذخیره شده به موقع به دست مصرف کننده برسد و ضایعات به حداقل ممکن برسد.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
شیرین عسل1
زر فروکتوز
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
جوان
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
اقتصاد سبز
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
فودیار
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
زر ماکارون
vioni
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
www.addlikebutton.net