شنبه 16 فروردين ماه 1399  -  Saturday, April 4, 2020
eco 1pegah
بازار
1
یک شنبه 4 مرداد ماه 1394 ساعت 12:53

کاهش بیش از ۱۰۰ دلاری روغن سویای آرژانتین طی یک ماه اخیر

صنایع غذایی>اقتصاد غذا - قیمت صادراتی روغن سویا آرژانتین در طول چهار هفته گذشته بیشتر از ۱۰۰ دلار در هر تن کاهش پیدا کرده که این موضوع باعث شده اختلاف قیمت این محصول نسبت به قیمت های صادراتی آن در بازار روتردام بسیار زیاد شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس» از این رو قیمت روغن سویای اروپا نیز در بازار جهانی قادر به رقابت نشد و جذابیت خود را از دست داد و منجر به محدود شدن صادرات روغن سویا این اتحادیه شد، اما با کاهش قیمت روغن سویا، در بازار داخلی اروپا رقابت قیمت این محصول در مقابل با روغن کلزا بهبود پیدا کرد.

با این حال در حال حاضر این عامل یعنی افت قیمت روغن سویا بسیار مهم تر از حجم بزرگ صادرات روغن سویا آرژانتین است. بنابر گزارشات اخیر ممکن است صادرات روغن سویا آرژانتین در ماه جولای به حدود ۰٫۷ میلیون تن برسد که نسبت به متوسط ماه های جولای ۴ سال گذشته نزدیک به دو برابر رشد کرده است.

در حال حاضر روغنکشی سویا در آرژانتین با سرعت در حال پیگیری است و به سطح رکوردشکنی خواهد رسید، البته کاهش صادرات بیودیزل این کشور منجر به افزوده شدن به حجم منابع صادراتی روغن سویا این کشور خواهد شد. همان طور که مستحضر هستید روغن سویا از جمله مواد اولیه بیودیزل محسوب می شود که با کاهش استفاده از این محصول حجم بیشتری از روغن سویا برای عرضه و صادرات در دست خواهد گذاشت.

منبع : oilworld.biz
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
haraz1
sobhan
پگاه
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
تک ماکارون
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
vioni
ارسال پیامک