شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
یادداشت
1
یک شنبه 29 آذر ماه 1394 ساعت 11:31

شاهرخ ظهیری

چرا باید وزارت جهاد کشاورزی میوه شب یلدا را کنترل کند

شاهرخ ظهیری - مشاور کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران

یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خواسته است که جهاد کشاورزی، میوه شب یلدا را کنترل کند. بنابراین نقش بخش خصوصی در کوچک کردن دولت در کجاست؟  دولت معتقد است 90% امور مردم باید به خودشان سپرده شود و دولت نقش حاکمیتی خود را بازی کند. اگر وزارت جهاد کشاورزی باید قیمت میوه را کنترل کند، مگر کشت آن را وزارت جهاد کشاورزی انجام داده است که قیمت محصول آن را هم خود جهاد کشاورزی باید تعیین کند.
سؤال دیگری که مطرح است، آیا وزارت جهاد کشاورزی مسئول نظارت بر کشت و کشاورزی کشور است یا کار وزارت بازرگانی و تنظیم بازار هم باید انجام دهد.
نقش عرضه و تقاضا که تعیین کننده قیمت هر محصول است در کجا ست؟ شایسته است که نمایندگان محترم از دولت بخواهند مشکلات را از سر راه تولید بردارند راه¬های صادراتی را هموار کنند بنادر کشور را برای صادرات مجهز نمایند.
   دولت تا به حال در مورد کنترل قیمت ها هیچگاه موفق نبوده است که حالا برای شب یلدا بتواند قیمت را کنترل کند. این طور پیشنهادات نشان می دهد که ما هنوز برای ساده ترین کارمان از دولت می خواهیم برایمان انجام دهد و کاری که به راحتی خود بخش خصوصی بتواند برنامه ریزی کند و به انجام برساند وقتی از دولت انتظار داریم و او هم نمی تواند، بعد دولت را متهم می کنیم که کارها انجام نشده و نمی شود. در حالی که این انتقاد به بخش خصوصی وارد است که چرا و چگونه باید هر روز همه مسائل عادی و جاری را از دولت بخواهیم. آیا وزارت جهاد کشاورزی باید به افزایش تولید فکر کند و برنامه¬ریزی نماید یا شب یلدا مواظب باشد که میوه گران نشود؟
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
sobhan
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
زرفروکتوز1
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
آیدین
vioni
تیتر20
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور