شنبه 10 خرداد ماه 1399  -  Saturday, May 30, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 26 مرداد ماه 1395 ساعت 10:32

۴۰ درصد بازارهای صادراتی تخم‌مرغ از دست رفت/ تأثیر گرانی ذرت بر مرغ تخم‌گذار، کمتر از مرغ گوشتی

مواد غذایی> نماینده بخش خصوصی تولیدکنندگان تخم‌مرغ گفت: آمارهای صادراتی موجود از اوایل سال تاکنون نشان می‌دهد که ۴۰ درصد بازارهای صادراتی از دست ایرانی‌ها خارج شده است.

دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران با اعلام این خبر افزود: مقایسه آمارهای صادراتی سال جاری با همین مدت در سال گذشته نشان می‌دهد که ۴۰ درصد بازارهای صادراتی منطقه را از دست داده‌ایم.

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تخم‌مرغ در بازار داخلی تقریباً مطلوب است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش صادرات، همین افزایش قیمت داخل است که به سه‌هزار و ۸۰۰ تومان در هر کیلوگرم رسیده، البته نرخی که مرغدار را راضی می‌کند، بین سه‌هزار و ۸۰۰ تا چهارهزار تومان برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافته، قدرت خرید عراقی‌ها پایین آمده و ترکیه همچنان در این کشور یکه‌تازی می‌کند. افغانستان نیز به‌دلیل ارزان‌تر بودن تخم‌مرغ در هند و پاکستان، ایران را از فهرست فروشندگان خود خارج کرده است، این در حالی است که قیمت این محصول در داخل کشور، سیر صعودی داشته است.

به گفته طلاکش، نمی‌توان برای کل کشور یک نسخه پیچید، اما با توجه به قیمتی که هم‌اکنون برای تخم‌مرغ در نظر گرفته شده، به طور میانگین مرغدارها کمتر ضرر می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران در پاسخ به پرسش ایانا مبنی بر تأثیر افزایش قیمت ذرت در بازارهای جهانی روی تخم‌مرغ، تصریح کرد: تأثیر این گرانی روی مرغ تخم‌گذار بسیار کمتر از مرغ گوشتی است، زیرا در نوع تخم‌گذار، می‌توان ذرت را با خوراک‌های دیگری مانند گندم جایگزین کرد؛ بنابراین اگر این افزایش نرخ، تأثیر ۳۰ درصدی روی قیمت گوشت داشته باشد، تنها ۱۵ درصد بر قیمت تخم‌مرغ تأثیرگذار خواهد بود.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
goncheh1
haraz1
pegah2
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
vioni
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران