چهار شنبه 28 مهر ماه 1400  -  Wednesday, October 20, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
اخبار برگزیده
0
شنبه 11 ارديبهشت ماه 1400 ساعت 12:52

تشریح آخرین وضعیت عرضه روغن در کشور/ سهمیه‌بندی شکر صحت ندارد

مواد غذایی> مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار داشت: برای فروردین ماه ۱۸۰ هزار تن روغن خام پیش‌بینی شده بود تا در اختیار کارخانجات قرار بگیرد و بعد از فرآوری توزیع شود ، طبق گزارشات سامانه جامع تجارت همین میزان محقق شده است.

صدیف بیک زاده در مورد وضعیت توزیع کالاهای اساسی و خبر  سهمیه‌بندی شکر اظهار کرد: سهمیه‌بندی در مورد شکر انجام نشده است، فروش این کالا با ارز نیمایی است و هرکسی به هر میزان که بخواهد می‌تواند شکر تهیه کند. اما برای ماه رمضان از محل ذخایر راهبردی کشور مقادیری شکر برای هر استان در نظر گرفتیم تا با قیمت متعادل‌تری به ‌دست صنوف برسد و این موضوع به معنای سهمیه‌بندی نیست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مقادیر شکر برای هر استان در نظر گرفته شده تا صنوف برای تولید محصولات ماه رمضان مانند زولبیا و بامیه از آن استفاده کنند. ستاد تنظیم بازار هر استان داده شده و آنها از طریق اتحادیه‌ها و انجمن‌ها به دست اصناف می‌رسانند، برای قند نیز برنامه‌های مشابهی وجود داشت.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت با اشاره به توزیع روغن در ماه گذشته گفت: همچنین برای فروردین ماه ۱۸۰ هزار تن روغن خام پیش‌بینی شده بود تا در اختیار کارخانجات قرار بگیرد و بعد از فرآوری توزیع شود  طبق گزارشات سامانه جامع تجارت همین میزان محقق شده است. حتی در بخش خانوار ۱۰ تا ۱۵ درصد بیش از  میزان پیش بینی شده است. 

وی افزود: از ۱۸۰ هزار تن روغن تدارک دیده شده برای فروردین؛ ۲۵ هزار تن برای اصناف، ۳۵ هزار تن برای واحدهای صنعتی و ۱۲۰ هزار تن برای خانوارها بود که در بخش خانواده تا ۱۵ درصد بیشتر محقق شد.

بیک‌زاده با اشاره به برنامه‌های توزیع روغن در اردیبهشت ماه بیان کرد: برای اردیبهشت ماه نیز همین میزان پیش‌بینی شده است علاوه بر این برای توزیع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با هماهنگی تعاونی‌های دولتی ۵۰ هزار تن روغن خام به واحدهای تولیدی می‌روند تا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شوند، این کار برای افزایش سطح عرضه است. 

وی در ادامه افزود: مابقی اقلام نیز طبق برنامه در حال توزیع است و مشکل خاصی در مورد آنها به وجود نیامده است. گزارشات در مورد کمبود روغن در استان‌ها به حداقل ممکن رسیده است البته این به آن معنا نیست که مشکل وجود ندارد اما در حداقل میزان ممکن است.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
فشذهشف2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh-98
haraz1
taknan2
زرفروکتوز1
nazgol-98
mihan2
لاکیدووو
پگاه-خامه
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
kandoj
ardineh
zar
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
حلبچی
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران