چهار شنبه 6 اسفند ماه 1399  -  Wednesday, February 24, 2021
peminaeco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 14 آبان ماه 1399 ساعت 12:1

دبیر ستاد تنظیم بازار:/

۲۵ هزار تن برنج رسوبی طی دو روز ترخیص شد

کشاورزی> دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: طی دو روز گذشته بیش از ۲۵ هزار تن برنج که طی ماه‌های گذشته در بنادر کشور رسوب کرده بود، ترخیص شد.

به گزارش صدا و سیما، عباس قبادی شب گذشته در حاشیه جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار که بعد از سخنان مقام معظم رهبری در مورد گرانی‌های بی دلیل برگزار شد، گفت: طی این جلسه به گمرک اجازه داده شد تا کالاهای اساسی و کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی را با اخذ تعهد از واردکننده و پس از پرداخت عوارض قانونی به صورت موقت تا ۹۰ درصد ترخیص کند تا کالاهایی که اکنون در بنادر کشور انباشته (دپو) شده است به بازار عرضه شود.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: طی دو روز گذشته هم بیش از ۲۵ هزار تن برنج که طی ماه‌های گذشته در بنادر کشور رسوب کرده بود طی همین چارچوب ترخیص شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار بیان داشت: در حوزه مواد پروتئینی مصوب شد که اگر شرایط تولید گوشت قرمز در کشور وجود دارد شرکت پشتیبانی امور دام این کالا را خرید تضمینی و برای تنظیم بازار نگهداری کند.

قبادی اظهار داشت: در بخش گوشت مرغ وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که کشور در شرایط خوبی است، اما بر اساس تصمیمات امروز قرار شد شرایطی فراهم شود تا تحویل نهاده به تولیدکنندگان با سرعت بیشتری انجام شود و امیدواریم که به زودی تولید مرغ را به شرایط خوبی برسانیم تا تنش‌ها در بازار کاهش یابد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: خوشبختانه در بخش تخم مرغ ثبات نسبی طی ماه گذشته در بازار بوده است و اکنون با قیمت‌های مصوب در همه فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

قبادی درباره افزایش قیمت پوشک بچه که امروز رهبری در سخنان خود به آن پرداختند، افزود: فردا جلسه‌ای با وزیر صمت در این مورد خواهیم داشت و به مردم اطمینان خواهیم داد که اکنون هیچ کالایی در کشور دچار کمبود نیست فقط به نظارت بیشتر در عرضه نیاز دارد که به آن خواهیم پرداخت.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
شیرین عسل1
shirinvatan
pegah2
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
nazgol
mihan
لاکیدووو
goncheh1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
آب معدنی واتا
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
آیدین