سه شنبه 12 فروردين ماه 1399  -  Tuesday, March 31, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
شنبه 24 مهر ماه 1395 ساعت 11:38

۵ ماه پس از شروع خرید توافقی شیرخام:/

۴۰ درصد مطالبات دامداران تسویه شد/ خرید توافقی شیر ادامه دارد

کشاورزی > مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰ درصد مطالبات تولیدکنندگان بابت خریدتوافقی شیرخام پرداخت شده است، گفت: خرید شیر از دامداران همچنان ادامه دارد.


علیرضا عزیزالهی درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات دامداران اظهارداشت: هنوز مطالبات دامداران به طور کامل پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر شیرخشک حاصل از شیرخام خریداری شده از دامداران به خارج از کشور صادر می‌شود، اضافه کرد: دولت منابع حاصل از فروش این شیرخشک را به دامداران می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه قبلا حدود ۳۰ درصد مطالبات دامداران از محل فروش خامه، پرداخت شده بود، گفت: صادرات و فروش شیرخشک به تدریج انجام و پول آن به حساب دامداران واریز می‌شود ضمن اینکه تاکنون ۱۰ درصد از مطالبات تولیدکنندگان از این طریق پرداخت شده و مجموع پرداختی دولت به آنان به ۴۰ درصد رسیده است.

به گفته عزیزالهی در صورتی که تمام شیرخشک و خامه استحصالی به فروش برسد، دولت می‌تواند بین ۶۵ تا ۷۰ درصد مطالبات دامداران را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات تولیدکنندگان ۵ ماه پس از آغاز طرح خرید توافقی شیرخام و بسیار با تاخیر انجام شد، اظهارداشت: خرید توافقی شیرخام از دامدارن همچنان ادامه دارد.

عزیزالهی ادامه داد: تاکنون ۸۰ هزارتن شیرخام به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان از دامداران خریداری شده و میزان شیرخشک استحصالی نیز حدود ۷ هزارتن بوده است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
nazgol
sobhan
شیرین عسل1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
ارسال پیامک
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
تک ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان