چهار شنبه 2 بهمن ماه 1398  -  Wednesday, January 22, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 4 آذر ماه 1398 ساعت 13:4

رييس هیات مدیره انجمن ارگانیک کشور اعلام کرد‌:/

صادرات بیش از ۴۰میلیون دلار محصولات ارگانیک ایران

کشاورزی>  اقتصاد غذا - دوازدهمین دوره از جشنواره ارگانیک ایران روز گذشته با حضور رییس سازمان توسعه تجارت‌، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تهران‌، محمود بازاری، مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و سید رضا نورانی، رییس انجمن ارگانیک کشور در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا«فودپرس»، ایران رضا نورانی رییس انجمن ارگانیک کشور در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ارگانیک ایران با اشاره به افزایش تولید این محصولات در کشور گفت: با وجود تحریم‌ها ۴۰ میلیون دلار از محصولات ارگانیک ایران در سال گذشته به دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی صادر شده است.

وی اظهار کرد: امسال به سفارش سازمان توسعه تجارت نمایشگاه ارگانیک از بوستان گفت‌وگو به نمایشگاه بین المللی انتقال یافت و حمایت‌های مناسبی برای برگزاری این نمایشگاه و ترویج مصرف ارگانیک صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تولید محصولات ارگانیک در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است، افزود: سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشورمان به ۸۳ هزار هکتار رسیده و با وجود شرایط سخت تحریم سال گذشته بیش از ۴۰میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر شده است.

رتبه پنجاه و نهم ایران در تولید محصولات ارگانیک در جهان

رییس انجمن ارگانیک کشور با بیان این‌که ایران پنجاه و نهمین کشور تولید کننده محصولات ارگانیک در دنیا است ادامه داد: با رفع تحریم‌ها می‌توانیم جهش و ارز‌آوری بیشتری در بازار‌های در صادراتی داشته باشیم.

به گفته رییس انجمن ارگانیک ایران براساس تأکید رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه برای تولید محصولات سالم در کشور توجه جدی و زیادی در برنامه ششم توسعه کشور به موضوع تولید محصولات ارگانیک صورت گرفته است.

نورانی تصریح کرد: تمام محصولات ارگانیک کشاورزان به صورت تضمینی خریداری می‌شود که قیمت خرید این محصولات ۳۰ درصد بالاتر از سایر محصولات بازار است.

به گفته رضا رییس انجمن ارگانیک ایران تولیداتی که در دوازدهمین جشنواره ارگانیک عرضه می‌شوند گواهی استاندارد اتحادیه اروپا و استاندارد ۱۱ هزار ایران را دارد و هم‌اکنون به بازارهای اتحادیه اروپا صادر می‌شود و انجمن ارگانیک ایران دارندگان این گواهینامه‌ها را ممیزی می‌کند.

به گفته رضا نورانی رییس انجمن ارگانیک ایران تولیداتی که در این نمایشگاه عرضه می‌شوند گواهی استاندارد اتحادیه اروپا و استاندارد ۱۱ هزار ایران را دارد و هم‌اکنون به بازارهای اتحادیه اروپا صادر می‌شود و انجمن ارگانیک ایران دارندگان این گواهینامه‌ها را ممیزی می‌کند.
گفتنی است‌ در دوازدهمین دوره از جشنواره ارگانیک ایران محصولاتی مانند عسل، دمنوش، محصولات باغی، مرکبات، کیوی، خشکبار، محصولات آرایشی بهداشتی ارگانیک و شرکت‌‌های واردکننده نهاده‌های مجاز ارگانیک در این جشنواره عرضه می شود؛ محصولات ارگانیک عرضه شده این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف است.

بنابر این گزارش این جشنواره دیروز ۲۸ آبان با حضور بیش از ۱۲۰ غرفه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و در سالن‌های ۱۰ و ۱۱ افتتاح شده است و تا اول آذرماه سال جاری به مدت ۴ روز برگزار می‌شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
پگاه
sobhan
haraz1
nazgol
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
آیدین
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان