یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pemina
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 23 شهريور ماه 1393 ساعت 8:25

کالبدشکافی آرد، نان، شیرینی و شکلات با 3 میزگرد تخصصی در «اقتصاد سبز»

فود پرس - سی و هشتمین شماره نشریه  صنایع غذایی و کشاورزی «اقتصاد سبز» به صاحب امتیازی و سردبیری محمدرضا جمشیدی ویژه شهریور 93 و در قالب 152 صفحه منتشر شد.

به گزارش فودپرس، «هجمه‌های غیرمنصفانه خانمان‌برانداز» عنوان سرمقاله این شماره «اقتصاد سبز» است که به قلم سردبیر به رشته تحریر درآمده و در آن به هجمه‌های اخیر به کلیت صنعت غذا خرده گرفته شده و در بخشی از آن آمده است که «... این هجمه‌های رسانه‌ای به گونه‌ای صورت می‌گیرد که گویی تمام دستگاه‌های نظارتی در این مدت خواب بوده‌اند و عده‌ای قلیل با رویین‌تنی خاصی به این کشفیات دست یافته‌اند و مرجعی هم پیگیر این تهمت‌ها که کلیت یک صنعت ر نشانه می‌رود، نیست! ...»
30 برنده خوش‌شانس جشنواره «اقتصاد سبز» معرفی شدند، ایجاد بخش جدیدی با عنوان «نیش تیز فضول‌باشی» به خبرهای کشاورزی، گفت‌وگو با معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با عنوان «انتظار نامعقول انجام امور غیرتخصصی از وزارتخانه‌ها»، میزگرد تخصصی با حضور اعضای هیات‌مدیره انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با تیتر «روغن پالم سم نیست» و گزارش ماه این شماره که کاری است به قلم یحیی امیری با عنوان «نان‌خور شدن بشر از عصر حجر» و به تاریخچه صنعت نان پرداخته است.
گفت‌وگویی با نعمت‌ا... بابایی، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت نامی نیک نهاد (سه‌نان) با تیتر «خیانت مجریان به طرح نان صنعتی»، «جوایز صادراتی» برگ برنده رقبای ایرانی در بازار منطقه گفتاری از دکتر پرویز جهانگیری دبیر انجمن افزودنی‌ها، اختصاص 15درصد از منابع سال جاری بانک کشاورزی به زنجیره تولید، گفتاری از محمود مرشدی، دبیر انجمن ماشین‌سازان پخت نان با عنوان «وزیر وقت بازرگانی باید جوابگوی مردم باشد»، نقش تحولات ساختارشکن منطقه‌ای در تولید و صادرات شیرینی و شکلات، «پالم» جادوی کیمیاگری نیست به قلم نوشین جمشیدی کارشناس تغذیه نشریه، میزگرد تخصصی با حضور اعضای هیات‌مدیره انجمن صنفی آردسازان با تیتر «یارانه نان به سفره مردم نمی‌رسد»، گزارشی کاملا شکلاتی با عنوان «از تبریز تا بروکسل پایتخت‌های شکلاتی جهان» به قلم زهرا گیو، گزارش آیین تجلیل از خدمات 30 ساله مهندس اکبر شریفی، والس‌های تولید «بولر» بازار ایران را قبضه می‌کند، میزگرد تخصصی با حضور اعضای سندیکای خمیرمایه ایران با عنوان «تبعات منفی جوش شیرین بیشتر از روغن پالم است»، چند مقاله تخصصی و 34 صفحه ویژه توانمندی‌های کشاورزی و صنایع غذایی استان همدان از جمله اهم مطالب این شماره نشریه وزین «اقتصاد سبز» به شمار می‌رود.

علاقمندان جهت مطالعه منظم این نشریه می‌توانند با شماره تلفن 66557704 تماس حاصل نمایند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
pegah2
mihan
shirinvatan
لاکیدووو
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
tabiat
زرفروکتوز1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
tejarat talaie
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
آیدین
تک ماکارون
vioni
رستوران حاج محسن1
حلبچی
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران