شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
مهگلpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برتر
1
جمعه 28 فروردين ماه 1394 ساعت 12:21

مهدی فاخری از ایکریک رفت

فود پرس - با حکم شافعی رئیس اتاق بازرگانی، مهدی فاخری از ایکریک (مرکز تحقیقات اتاق اسلامی وابسته به اتاق بازرگانی ایران ) کنار گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری حلال پیش از این در طول دوسال و نیمی که فاخری مدیرعامل ایکریک بود تخلفات گسترده ای از جمله در پروژه حلال توسط او در ایکریک انجام گرفت که در بعضی رسانه ها منعکس گردید و نهایتاً به برکناری او در روزهای پایانی فروردین نود و چهار انجامید.

 در این زمینه خبرنگار خبرگزاری حلال مصاحبه ای با دکتر عبدالحسین فخاری دبیرکل موسسه حلال جهانی ترتیب داده که تفصیل آن در آینده منتشر خواهد شد. ایشان در بخشی از این مصاحبه اعلام نمود که موسسه حلال جهانی از اواخر سال نود و دو تخلفات ایکریک و موسسه خود ساخته فاخری بنام موسسه جهانی حلال و سوء استفاده از نام رئیس سابق اتاق و رئیس دفتر فعلی ریاست جمهوری را به مسئولان این نهاد کتبا اعلام نموده و مدارکش را ارائه داده بود که نهایتاً به برکناری فاخری از ایکریک انجامید.

توضیح اینکه اصولاً ورود اتاق به عرصه صدورگواهی حلال بدلیل ممنوعیت رقابت با اعضای خود و عدم بی طرفی بر اساس استانداردهای جهانی بویژه استاندارد ١٧٠٦٥ غیر قانونی است و نهایتا می تواند فقط در عرصه تحقیق چنانچه در اساسنامه ایکریک هست ورود پیدا کند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
نازگل
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
شیرین عسل1
پگاه-خامه
لاکیدووو
فشذهشف2
taknan2
haraz
روغن غنچه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
tejarat talaie
zar
ariantaem
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
حلبچی
گروه صنعتی نان سحر
kandoj
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
ardineh