شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
یادداشت
1
دو شنبه 21 ارديبهشت ماه 1394 ساعت 14:0

شاهرخ ظهیری

صنایع غذایی را دریابید

 شاهرخ ظهیری - مشاور کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران

  در اوایل اردیبهشت ماه برنامهای از رسانه ملی پخش شد که طی آن دو نفر از افراد شاخص و صاحب نظر یکی در دولت و دیگری در مجلس صنایع غذایی کشور را زیرسؤال بردند به گونهای که هر شنونده با خود عهد و پیمان میبست که از صنایع تبدیلی غذایی کشور برای سلامت خود استفاده نکند. جای تأسف دارد که صدا و سیما چرا در برنامههای خود یک طرفه مسائل را مطرح میکند. چه اشکالی داشت در برنامهای که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس مواد غذایی و ممتاز مملکت را به باد انتقاد میگیرند، حداقل نمایندهای هم از صنعت غذا و تشکلهای صنایع غذایی حضور داشت.

  امروزه خوشبختانه صنعت غذای ایران یکی از صنایع موفق و قابل رقابت در بازارهای جهانی است، میلیاردها ريال در کارخانجات عظیم صنایع غذایی سرمایهگذاری شده. در آتیه نه چندان دور که جریانات تحریم برداشته شود اولین کار که انجام خواهد شد ورود ایران به تجارت جهانی است. در این صورت صنایع غذایی ایران است که حرف برای گفتن دارد.

  امروز تنها یک شرکت غذایی ایران روزانه بین 3 تا 5 کانتینر به عراق صادر میکند. هماکنون کشور فدرال روسیه علاقمند است که برای کشور دویست میلیونی خودمواد غذایی و میوه ایران صادر شود این بیانصافی است که ما برای یک بینماز درب مسجد را ببندیم. اگر فردی در یک صنعت غذا اشکال یا ایراداتی داشته باشد حداقل معاونت غذای وزارت بهداشت که خود حافظ و ناظر صنایع هست یا سازمان استاندارد نباید صنایع پیشرفته غذایی را به زیر سؤال ببرند.

  متأسفانه در هر صنعت و حرفهای عدهای هم ممکن است کار خلافی انجام دهند که این از وظائف دو سازمان اداره نظارت بر مواد غذایی و استاندارد است که با جلوگیری از خلافکارها به صنایع خوب غذایی قوت و قدرت ببخشند.

  در خرداد ماه نمایشگاه غذایی اگروفود را در محل نمایشگاههای تهران خواهیم داشت. برای دست یابی بهاهمیت این صنعت افتخارآمیز توصیه میکنیم معاونت غذا و دارو، ریاست کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، ریاست سازمان ملی استاندارد و همه نهادها و سازمانهایی که با صنعت غذای کشور ارتباط دارند از این نمایشگاه بازدید کنند تا به آنچه طی 30 سال این صنعت برای ورود به بازارهای جهانی به دست آورده است، آگاه شوند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
شیرین عسل1
nazgol
پگاه
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
vioni
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ