سه شنبه 12 فروردين ماه 1399  -  Tuesday, March 31, 2020
pegaheco 1
بازار
1
جمعه 26 تير ماه 1394 ساعت 12:15

تاثیر کاهش واردات روغن آفتابگردان توسط ایران بر صادرات اوکراین

مواد غذایی> اقتصاد غذا - بدلیل کاهش منابع روغن آفتابگردان اوکراین صادرات این محصول در ماه می به پایین ترین سطح ۵ سال گذشته یعنی ۰٫۲۷ تنزل یافت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا، به بیان دیگر صادرات روغن آفتابگردان اوکراین در ماه می تنها به نیمی از سطح صادرات سال قبل رسیده و بیشترین کاهش صادرات به اتحادیه اروپا، چین و ایران عنوان شده است.

در مقابل، صادرات روغن آفتابگردان اوکراین به هند در ماه می جهش یافت و از رکورد ماه قبل گذشت و به رقم ۰٫۱۳ میلیون تن رسید که تنها اندکی کمتر از رقم صادرات مدت مشابه سال قبل است. البته در مجموع صادرات روغن آفتابگردان اوکراین به هند طی ماه های اکتبر ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ هنوز رشد متوسط و معقول سالانه را نشان می دهد. اخباری بدست ما رسید که نشان می دهد مصرف کنندگان روغن آفتابگردان در هند خریدارانی بودند که این محصول را با اختلاف قیمت ۱۴۰-۱۲۰ دلار در هرتنی با سویا خرید کرده اند.

در اکتبر ۲۰۱۴ تا می ۲۰۱۵ اتحادیه اروپا نیز نسبت به همین مدت زمان در سال قبل روغن آفتابگردان بیشتری از اوکراین وارد کرده است که بخش عظیمی از آن در ماه های اکتبر ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ انجام شده است به این ترتیب اتحادیه اروپا توانسته کاهش منابع داخلی روغن زیتون خود را با واردات روغن آفتابگردان از اوکراین جبران کند.

منبع : oilworld.biz
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
sobhan
haraz1
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
vioni
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان