سه شنبه 9 آذر ماه 1400  -  Tuesday, November 30, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 1 شهريور ماه 1400 ساعت 11:8

حمایت دولت از نخلداران برای فروش خرما با نرخ مناسب

مواد غذایی> مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: این سازمان با تمام توان برای فروش مناسب محصول خرما در کنار نخلداران خواهد بود.

به گزارش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سید محمد موسوی افزود: استان خوزستان با تولید حدود ۲۳۲ هزار تن خرما یکی از مهمترین استان‌های خرماخیز کشور محسوب می‌گردد که براساس آخرین گزارش مسئولین ذیربط استان به علت شیوع بیماری کرونا و سایر محدودیت‌های صادراتی، حدود ۱۰ هزار تن خرمای رقم صنعتی استعمران تولیدی سال قبل علیرغم خرید از باغداران در کارگاه‌ها و کارخانجات فرآوری خرما، انبار دلالان، واسطه‌ها و نیز انبار خانگی و کوچک تعداد قلیلی از نخلداران باقی مانده و صادر نشده است.

وی گفت: این موضوع سبب گردید تا کارگاه داران، تولید کنندگان و صادرکنندگان خرمای استان همانند سال‌های قبل جهت تعیین قیمت توافقی اقدام به موقع ننموده و کارگاه‌داران، صادرکنندگان و بخش خصوصی در آماده کردن و تجهیز مراکز خرید، تهیه و تحویل صندوق (جعبه چوبی) و نیز پیش پرداخت به نخلداران جهت خرید به موقع خرمای تولیدی سال جاری، اقدام ننمایند.

وی افزود: با عنایت به وظیفه ذاتی وزارت جهاد کشاورزی و سیاست‌های حمایتی دولت، این مهم در دستور کار این سازمان قرار گرفت که در طول بیست روز گذشته طی جلسات مشترک با مدیران استان‌های خرماخیز ونیز مشورت با استاندار، رؤسای سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان خوزستان و نیز جلسه مشترک با معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد وزارت جهاد کشاورزی، موضوع بررسی و براساس آخرین مذاکره با استاندار خوزستان مقرر گردید پیشنهادات استان با مشارکت تولیدکنندگان، تجار و کارگاه‌داران به فوریت به این سازمان ارسال تا پیشنهاد نهایی جهت اتخاذ تصمیم به معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و دبیرخانه شورا قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی ارسال گردد.

موسوی در ادامه تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بنا به وظیفه ذاتی و قانونی خود با ایجاد و تجهیز مراکز خرید، آمادگی لازم را ایجاد و به محض ابلاغ قیمت حمایتی خرمای استعمران و تأمین اعتبار توسط شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، آمادگی کامل دارد تا به فوریت نسبت به خرید تضمینی و یا حمایتی خرمای تولیدی سال جاری از نخلداران طبق مصوبه شورای مذکور، اقدام نماید.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان و شبکه تعاونی‌های تحت پوشش با تمام توان در کنار نخلداران خواهند بود.

وی همچنین تاکید نمود: هدف اصلی این سازمان مردمی، ایجاد یک حرکت جهادی به منظور استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی رفع دغدغه کشاورزان در فروش محصولات تولیدی آن‌ها بر پایه مصوبات ابلاغی رئیس محترم شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی می‌باشد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
نازگل
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
لاکیدووو
فشذهشف2
haraz
mihan2
پگاه-خامه
روغن غنچه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
حلبچی
رستوران حاج محسن1
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
kandoj
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ariantaem
آب معدنی واتا
ardineh
zar
گروه صنعتی نان سحر