چهار شنبه 28 مهر ماه 1400  -  Wednesday, October 20, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
بازار
0
شنبه 3 اسفند ماه 1398 ساعت 17:10

افزایش زیاد قیمت گندم در بازارهای جهانی

کشاورزی> امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم 10 دلار افزایش داشت، قیمت ذرت و دانه ها روغنی هم افزایش قابل ملاحظه ای داشتند.

امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع ذرت، گندم، دانه‌های روغنی افزایش داشت به طوری که هر بوشل گندم 10 دلار افزایش یافت و به قیمت 551 دلار به فروش رفت.

قیمت ذرت هم رشد 2.75 دلاری داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت 384 دلار و 75 سنت به فروش رفت، قیمت دانه روغنی سویا هم رشد 3 دلاری را تجربه کرد. 

ایران در دانه‌های روغنی و ذرت واردکننده عمده است و به ترتیب 90 درصد و 70 درصد نیاز کشور از محل واردات تأمین می‌شود. هر گونه نوسان در بازارهای جهانی روی قیمت واقعی تأثیر می‌گذارد.

تلاش دولت این است که با تخصیص ارز 4200 تومانی از نوسانات داخل جلوگیری کند اما در حقیقت هر گونه بالا رفتن قیمت در اقتصاد داخلی تأثیرگذار خواهد بود. 

بر اساس این گزارش، گیاه روغنی کانولا هم رشد 1.4 دلاری را تجربه کرد. در گروه محصولات نرم کشاورزی شکر به عنوان محصول استراتژیک رشد 11 سنتی را تجربه کرد و قیمت پنبه هم افزایش 1.19 دلاری داشت. 

به گزارش فارس، ارز وارداتی شکر اخیراً از 4200 تومان به ارز نیمایی تبدیل شده است. اختصاص ارز نیمایی و بالا رفتن قیمت جهانی هر دو می‌تواند روی قیمت داخلی تأثیرگذار باشد اما مسؤولان داخل تأکید می‌کنند که قطع ارز 4200 تومانی قیمت داخل را افزایش نخواهد داد.

امروز در بازارهای جهانی قیمت دام زنده و دام پرواری به ترتیب 1.8 دلار و 2.2 دلار افزایش داشتند. ایران با اینکه سالانه 850 هزار تن گوشت تولید می‌کند اما برای تأمین نیاز داخل وابسته به 150 هزار تن واردات است. 

هر بوشل گندم معادل 56 پوند است. 

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol-98
mihan2
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh-98
شیرین عسل1
فشذهشف2
taknan2
زرفروکتوز1
پگاه-خامه
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
حلبچی
tejarat talaie
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
zar
رستوران حاج محسن1
ardineh
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
kandoj
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران