شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
چاپ و بسته بندی2مهگلpemina
اخبار برگزیده
1
شنبه 2 بهمن ماه 1395 ساعت 10:43

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر اعلام کرد:/

حذف مالیات از واردات شکر خام/ وفور تولید و ثبات در بازار شکر

صنایع غذایی> دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از حذف مالیات بر ارزش افزوده برای واردات شکر خام خبر داد و گفت که با ادامه روند تولید شکر و توزیع آن در بازار این محصول از کارخانه تا بازار مصرف در حدود قیمت منطقی پیش بینی شده برای آن، عرضه می شود.

بهمن دانایی اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، محصولات و کالاهای خاصی از جمله شکر از مالیات بر ارزش افزاده برای واردات معاف هستند اما از آنجا که در این قانون تصریح نشده بود دقیقا منظور چه نوع از شکر (شکر خام یا سفید)  مد نظر قرار دارد از همان سال های ابتدایی قانون مالیات بر ارزش افزوده از واردات شکر خام اخذ می شد و بالاخره از مهر ماه امسال با اعتراض واردکنندگان و تولیدکنندگان این مالیات با استناد به همین ماده قانونی حذف شد.

وی همچنین درباره وضعیت تولید و بازار شکر نیز اظهار کرد: همانطور که پیش بینی می شد امسال وضعیت بسیار مناسبی از نظر تولید چغندر قند و شکر وجود دارد و به تولید ۱.۶ میلیون تنی شکر سفید خواهیم رسید چرا که هم اکنون با تولید بیش از پنج میلیون تنی چغندر قند بیش از نیمی از این تولید یعنی حدود ۸۵۰ هزار تن شکر سفید استحصال شده یا در حال تولید است.

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر افزود: به نظر می رسد میزان تولید نیشکر نیز امسال به حدود ۸ میلیون تن برسد و امسال مرز تولید شکر سفید از این دو محصول از مرز ۱.۶ میلیون تن عبور کند.

قیمت منطقی شکر نهایتا کیلویی ۳۰۰۰ تومان

دانایی تاکید کرد: گرچه در نیمه امسال شکر در بازار به دلیل تاخیر در واردات گران شد اما با ورود تولید داخلی این محصول و واردات صورت گرفته اما با تاخیر آن و همچنین عرضه بورسی شکر بازاراین محصول استراتژیک رنگ تعادل به خود گرفت و هم اکنون قیمت این محصول در کارخانه تا بازار مصرف مناسب است.

وی گفت: هم اکنون قیمت عرضه شکر در کارخانه های کشور با نرخ مصوب کیلویی ۲۵۲۰ تومان و در برخی مناطق کمتر از این نرخ، صورت می گیرد که با احتساب میزان سود منطقی عمده فروشی و خرده فروشی و همچنین با در نظر گرفتن هزینه هایی مانند کرایه حمل و نقل آناز مبداء تولید تا مقصد و بازار مصرف، قیمت منطقی هر کیلو گرم شکر بسته به فاصله آن تا کارخانه ها یا مراکز عمده فروشی کیلویی ۲۹۰۰ تا نهایتا ۳۰۰۰ است که هم اکنون در بازار نیز این قیمت تقریبا حکمفرماست.

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر تصریح کرد: رونق گرفتن تولید به دلیل پافشاری و اصرار وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از واردات بی رویه شکر خام و تنظیم بازار داخلی است که سبب شده تا کارخانه های تولید کننده بتوانند به راحتی نسبت به جذب تولید داخلی این محصول اقدام کنند و به موقع ما بقی نیاز کشور را نیز وارد کنند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
روغن غنچه
haraz
نازگل
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
پگاه-خامه
فشذهشف2
شیرین عسل1
mihan2
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
ariantaem
حلبچی
zar
آب معدنی واتا
kandoj
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
ardineh
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور