شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 11 خرداد ماه 1395 ساعت 9:21

مصرف ۲۵ برابری پفک ایران نسبت به کشورهای اروپایی اغراق است/ مصرف برای سنین زیر دو سال، ممنوع

مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی و آرایشی سازمان غذا و دارو هشدار داد: پفک آسیب رسان به سلامت است، همچنین مصرف این محصول که گفته می شود 25 برابر نسبت به کشورهای اروپایی است اغراق است.

بهروز جنت اظهار کرد: فرآورده پف کرده بلغور ذرت، نوعی اسنک است که در واحدهای صنعتی به وسیله دستگاهی بنام اکسترودر بر پایه بلغور ذرت تهیه می شود، همچنین این محصولات که در کشور ما با نام عمومی پفک شناخته می شود؛ عمدتاً حاوی بلغور ذرت، روغن، پودر پنیر یا آب پنیر، نمک، رنگ های طبیعی یا رنگ های مصنوعی است.
وی افزود: البته با توجه به درخواست تولید کنندگان با مجوز از وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو) سایر مواد اولیه ای که در ضوابط و مقررات مربوطه مجاز باشد، امکان استفاده دارد .

این مقام مسوول در ادامه گفت: این فراورده ها با دارا بودن 15 الی 20 درصد چربی، 5-6 درصد پروتئین و 5/1 درصد نمک و مقدار قابل توجهی کربوهیدرات و نشاسته  جزء کالاهای آسیب رسان به سلامت به حساب می آید.
دکتر جنت تصریح کرد: تعریف ما هم از کالاهای آسیب رسان تعریفی مشخص و تغذیه ای بوده و مربوط به سلامت و ایمنی خود محصول یا فرآورده غذایی نیست، یعنی اگر پفک و اسنک ها  را جز فراورده  های آسیب رسان بحساب می آوریم  به این معنا نیست که فرد  با مصرف یک  یا چند باره آنها، حتما دچار آسیب خواهد شد بلکه مقصود  از مطرح کردن  آنها تحت این نام  به منظور کاهش مصرف آنها در کشور صورت می گیرد.

مدیر کل نظارت بر فراورده های  غذایی و آرایشی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: اگر چه جامعه ما نیازمند حرکت به سوی مصرف هرچه کمتر این فراورده هاست اما آنطور هم که در برخی آمار به اشتباه و اغراق گونه بیان می شود 25 برابر کشورهای اروپایی نیست.

این مقام مسوول عنوان کرد: مصرف غذاهاي تنقلي همانند پفک داراي اثرات جبران‌ناپذيري است كه بسياري از كارشناسان علوم غذايي در اين مورد اتفاق نظر دارند.

دکتر جنت خاطرنشان کرد: استفاده از روغن با ترانس بالا در تهیه پفک باعث افزایش وزن، چربی خون و در نهایت بیماری های قلبی عروقی می شود.

وی افزود: همچنین نمک زیاد موجود در پفک  که به منظور خوش طعمی پفک به مقادیر زیاد به آن افزوده می شود، علاوه بر تغییر ذائقه افراد به شور‌خواری، باعث آسیب دیدن کلیه‌ها، تجمع آب در بدن، درنتیجه تورم بافت‌ها، افزایش فشار خون، سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود .

دکتر جنت در پایان تاکید کرد: توصیه جدی ما این است که از مصرف زياد این فراورده آسیب رسان به سلامت در يک زمان و يا به صورت مداوم و طولاني ‌مدت جدا خودداري شود، در ضمن این محصول برای کودکان زیر 2 سال اصلا توصیه نمی شود و نمی تواند جایگزین وعده غذایی اصلی  آنان شود.

منبع:ایفدونا


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
nazgol
زرفروکتوز1
pegah2
shirinvatan
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
mihan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
آیدین
tejarat talaie
زر ماکارون
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
حلبچی