سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
بازار
0
شنبه 16 مرداد ماه 1400 ساعت 13:39

کاهش قیمت مواد غذایی برای دومین ماه متوالی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی در ژوئیه برای دومین ماه متوالی تحت‌تاثیر افت قیمت روغن‌های گیاهی، غلات و محصولات لبنی کاهش پیدا کرد اما همچنان حدود یک‌سوم بالاتر از مدت مشابه سال گذشته مانده است.

به گزارش «ایسنا»، شاخص قیمت غذایی فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه‌های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می‌کند، در ژوئیه به ۱۲۳ واحد در مقایسه با ۶/ ۱۲۴ واحد در ژوئن کاهش پیدا کرد، اما قیمت‌ها بر مبنای سالانه در ژوئیه ۳۱ درصد افزایش داشت.

شاخص فائو که به‌مدت ۱۲ ماه متوالی تحت‌تاثیر مشکلات برداشت در چین و تقاضای قوی این کشور برای کالاهای غذایی رشد کرده بود، در ژوئن برای نخستین‌بار با کاهش روبه‌رو شد. شاخص قیمت غلات فائو در ژوئیه بر مبنای ماهانه سه درصد کاهش یافت که تحت‌تاثیر افت ۶درصدی قیمت ذرت بود. قیمت ذرت تحت‌تاثیر بهبود چشم‌انداز تولید آرژانتین و آمریکا و لغو سفارش واردات از سوی چین که نگرانی‌ها نسبت به برداشت محصول در برزیل را تحت‌الشعاع قرار دارد، کاهش پیدا کرد. قیمت جهانی برنج هم تحت‌تاثیر عرضه محصول جدید و نوسانات ارزی که باعث کندی روند فروش شد، در ژوئیه کاهش پیدا کرد و به پایین‌ترین رکورد طی دو سال گذشته رسید. با این حال قیمت گندم به دلیل نگرانی ها نسبت به شرایط خشکسالی در آمریکای‌شمالی، بارندگی سنگین در اروپا و بازدهی اولیه پایین‌تر از حد انتظار محصول روسیه، در ژوئیه ۸/ ۱ درصد رشد کرد و به بالاترین رکورد از اواسط سال ۲۰۱۴ به این طرف رسید.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
mihan2
nazgol-98
فشذهشف2
taknan2
haraz1
شیرین عسل1
goncheh-98
پگاه-خامه
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
kandoj
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
ardineh
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
vioni
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
zar