سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 11 شهريور ماه 1400 ساعت 13:24

از سوی مرکز آمار اعلام شد:

تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در مرداد ماه ١٤٠٠/هویج رکورددار افزایش قیمت شد

مواد غذایی> مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالا‌های خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور در مرداد ۱۴۰۰ را اعلام کرد که براساس آن "هویج فرنگی" با ۷۰،۵ درصد افزایش، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشت.

براساس گزارش مرکز آمار؛ در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هویج فرنگی" با 70،5 درصد، "قارچ" با 14.7 درصد و "گوجه فرنگی" با 9.9 درصد می‌باشد. همچنین در این گروه " سیب زمینی" با 4.9 درصد و "بادمجان" با 4.1 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه نان و غلات، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با 3،4 درصد، "شیرینی خشک" و "رشته آش" با 2.5 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها؛ اقلام "ماهی قزل آلا" با 8،9 درصد، "مرغ ماشینی" با 7.2 درصد و "گوشت گاو یا گوساله" با 6.6 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "تخم مرغ ماشینی" با 8،9 درصد، "ماست پاستوریزه" با 5.6 درصد و "شیر پاستوریزه" با 5.4 درصد بوده است. همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با 2.3 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

گروه میوه و خشکبار؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پرتقال" با 39،5 درصد و "سیب" با 8.2 درصد میباشد. همچنین در این گروه "لیموترش" با 14.1 درصد و "هندوانه" با 9.8 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها؛ بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "سس مایونز" با 6،5 درصد و " نوشابه گازدار" با 5،9 درصد می‌باشد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
فشذهشف2
haraz1
mihan2
شیرین عسل1
لاکیدووو
nazgol-98
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه-خامه
زرفروکتوز1
taknan2
goncheh-98
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
آب معدنی واتا
ardineh
تیتر20
ارسال پیامک
حلبچی
kandoj
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
zar
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
tejarat talaie
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
آیدین