سه شنبه 22 آبان ماه 1397  -  Tuesday, November 13, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 28 شهريور ماه 1396 ساعت 15:38

صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق آزاد شد

مواد غذایی> مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایران به عراق خبر داد.

عبدالله جعفری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ظرفیت صادراتی استان زنجان با راه‌اندازی خط دوم کشتارگاه مرغ، اظهار کرد: ممنوعیت صادرات گوشت مرغ و تخم‌مرغ ایرانی که به دلیل شیوع بیماری‌های فوق حاد پرندگان در برخی استان‌های کشور، توسط عراق وضع شده بود، طبق اعلام کشور عراق رفع شده است و هم‌اکنون واردات مرغ و تخم‌مرغ ایرانی به این کشور آزاد است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور، هم‌اکنون همه استان‌ها از بیماری‌های فوق حاد پرندگان پاک‌سازی شده‌اند و با رایزنی‌های به عمل آمده، ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایران به عراق لغو شده است.

وی با بیان این‌که پارسال 218 تن گوشت مرغ به ارزش بیش از 437 هزار دلار از استان زنجان به عراق صادر شده است، افزود: عراق به‌عنوان عمده مصرف‌کننده محصولات کشاورزی، یکی از بازارهای مهم هدف برای صادرات محصولات تولیدی استان زنجان به ویژه گوشت مرغ به حساب می‌آید. از این‌رو به‌منظور افزایش سهم صادارتی گوشت مرغ استان به این کشور برای راه‌اندازی خط 2 کشتارگاه مرغ در استان اقدام شده است.

جعفری خاطرنشان کرد: تا سال گذشته چون‌که امکان کشتار صادراتی با خط 2 کشتارگاه مرغ در استان زنجان وجود نداشت، کشتارهای مرغ در استان فقط برای بازارهای داخلی قابل مصرف بود و صادرکنندگان ناچار به صادرات مرغ از استان‌های دارای خط 2 کشتارگاهی بودند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: خوشبختانه پارسال نخستین خط دو کشتارگاه مرغ مجهز به کشتار با سیستم صادراتی در شرکت تعاونی کشتارگاه طیور زنجان افتتاح شد و هم‌اکنون آماده ارایه خدمات به تجار و صادرکنندگان و زمینه‌سازی برای صادرات مرغ و فرآورده‌های آن است.

وی خاطرنشان کرد: امسال شرکت دیگری در استان با راه‌اندازی و نصب خط 2 کشتارگاه مرغ به تکنولوژی کشتار مرغ با سیستم صادراتی مجهز می‌شود و با بهره‌برداری از آن، ظرفیت‌های صادراتی استان توسعه می‌یابد.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
haraz1
زر فروکتوز
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
گروه صنعتی نان سحر
اقتصاد سبز
آیدین
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
جوان
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
فودیار
ارسال پیامک
زر ماکارون
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
www.addlikebutton.net