پنج شنبه 2 اسفند ماه 1397  -  Thursday, February 21, 2019
eco 1انتخابات اتاق بازرگانی
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 28 شهريور ماه 1396 ساعت 15:38

صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق آزاد شد

مواد غذایی> مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایران به عراق خبر داد.

عبدالله جعفری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ظرفیت صادراتی استان زنجان با راه‌اندازی خط دوم کشتارگاه مرغ، اظهار کرد: ممنوعیت صادرات گوشت مرغ و تخم‌مرغ ایرانی که به دلیل شیوع بیماری‌های فوق حاد پرندگان در برخی استان‌های کشور، توسط عراق وضع شده بود، طبق اعلام کشور عراق رفع شده است و هم‌اکنون واردات مرغ و تخم‌مرغ ایرانی به این کشور آزاد است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور، هم‌اکنون همه استان‌ها از بیماری‌های فوق حاد پرندگان پاک‌سازی شده‌اند و با رایزنی‌های به عمل آمده، ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایران به عراق لغو شده است.

وی با بیان این‌که پارسال 218 تن گوشت مرغ به ارزش بیش از 437 هزار دلار از استان زنجان به عراق صادر شده است، افزود: عراق به‌عنوان عمده مصرف‌کننده محصولات کشاورزی، یکی از بازارهای مهم هدف برای صادرات محصولات تولیدی استان زنجان به ویژه گوشت مرغ به حساب می‌آید. از این‌رو به‌منظور افزایش سهم صادارتی گوشت مرغ استان به این کشور برای راه‌اندازی خط 2 کشتارگاه مرغ در استان اقدام شده است.

جعفری خاطرنشان کرد: تا سال گذشته چون‌که امکان کشتار صادراتی با خط 2 کشتارگاه مرغ در استان زنجان وجود نداشت، کشتارهای مرغ در استان فقط برای بازارهای داخلی قابل مصرف بود و صادرکنندگان ناچار به صادرات مرغ از استان‌های دارای خط 2 کشتارگاهی بودند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: خوشبختانه پارسال نخستین خط دو کشتارگاه مرغ مجهز به کشتار با سیستم صادراتی در شرکت تعاونی کشتارگاه طیور زنجان افتتاح شد و هم‌اکنون آماده ارایه خدمات به تجار و صادرکنندگان و زمینه‌سازی برای صادرات مرغ و فرآورده‌های آن است.

وی خاطرنشان کرد: امسال شرکت دیگری در استان با راه‌اندازی و نصب خط 2 کشتارگاه مرغ به تکنولوژی کشتار مرغ با سیستم صادراتی مجهز می‌شود و با بهره‌برداری از آن، ظرفیت‌های صادراتی استان توسعه می‌یابد.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
زر فروکتوز
روغن نازگل
شیرین عسل1
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
تیتر20
اقتصاد سبز
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
زر ماکارون
تک ماکارون
فودیار
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
vioni
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
جوان
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
www.addlikebutton.net