یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 16 دى ماه 1394 ساعت 11:26

قوانین دست و پاگیر واردات سبب تسخیر بازار از کالاهای فاقد اصالت می شود

مواد غذایی> رئیس انجمن واردکنندگان مواد غذایی گفت: اگر واردکنندگان رسمی در کش و قوس قوانین دست و پا گیر گرفتار شوند، بازار به تسخیر کالاهای فاقد اصالت در می آید.


علیرضا مناقبی در نشست مشترک واردکنندگان با بهروز جنت مدیرکل غذای سازمان غذا و دارو گفت: سلامت موضوعی است که برای حفظ، تامین و ارتقا آن باید هدفمند حرکت کنیم و مباحث اقتصادی و تجارت بین الملل را در ارتباط با آن در نظر بگیریم.

وی گفت: بهترین شیوه برای تامین امنیت و ایمنی مواد غذایی وارداتی، توجه به اصالت کالاست و در این مسیر یکی از شناخته شده ترین روش ها، حمایت از واردکنندگان قانونی و مسئولیت پذیر است.
مناقبی با اشاره به اینکه در طول سال های گذشته، دیوان سالاری و دست اندازهای اداری سبب طولانی شدن مدت زمان صدور پروانه های واردات و ترخیص شده است، گفت: باید موضوع حمل یک سره کالاهای سلامت محور، بیش از گذشته مورد نظر سیاستگذاران حوزه سلامت قرار گیرد؛ هرچقدر کالا بیشتر در گمرک معطل بماند، بیشتر در معرض آلودگی و فساد قرار می گیرد.
مناقبی با اشاره به نقش آزمایشگاه های کنترل کیفیت در نظارت بر کیفیت کالاهای وارداتی گفت: رقابتی شدن فضای حاکم بر آزمایشگاه های ارزیابی کننده کیفیت کالاهای وارداتی، یک ضرورت است؛ واردکنندگان باید حق انتخاب هر یک از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را داشته باشند.

 رسول دیناروند رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از این، ارزش کالاهای قاچاق در حوزه غذا و داروی کشور را حدود 10 میلیارد دلار اعلام کرده بود.
به گفته وی، قاچاق، در حوزه سلامت کمترین میزان مربوط به دارو و بیشترین میزان در بخش لوازم ومواد آرایشی و بهداشتی است.
دیناروند اضافه کرد: بخش عمده قاچاق در حوزه غذا، دارو و مواد آرایشی و بهداشتی از بازارچه های مرزی وارد و بخشی دیگر نیز با اعمال تقلب در گمرک یا از راه دریا وارد کشور می شود که در هر صورت لازم است نسبت به این مجراها مراقب باشیم.

منبع: ایرنا
  
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
لاکیدووو
goncheh1
haraz1
mihan
tabiat
شیرین عسل1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
vioni
آب معدنی واتا
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
tejarat talaie
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
آیدین