سه شنبه 24 فروردين ماه 1400  -  Tuesday, April 13, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
شنبه 11 بهمن ماه 1399 ساعت 15:12

گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد/ قاچاق دلیل گرانی نیست

مواد غذایی> رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت این نوع گوشت در دو هفته اخیر ۱۰ هزار تومان گران شده، قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را برای مصرف کنندگان بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

علی اصغر ملکی با اشاره به اینکه قیمت این نوع گوشت در دو هفته اخیر ۱۰ هزار تومان گران شده، قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را برای مصرف کنندگان بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون مغازه داران هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را ۱۱۵ هزار تومان خریداری می‌کنند.

وی دلیل افزایش قیمت را کاهش عرضه دام در میادین اعلام و اضافه کرد: قاچاق دام به شدت محدود شده است و دلیل گرانی قاچاق نیست.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: دامداران از قیمت‌های دام در بازار رضایت کافی ندارند چرا که هزینه تمام شده تولید به شدت افزایش یافته است. به طور مثال هم اکنون قیمت هر کیلوگرم جوی دامی برای دامداران بین ۵۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ تومان است و باقی نهاده‌ها نیز با قیمت‌های بالا به دست تولیدکننده می‌رسد به همین جهت دامداران عرضه دام را کاهش داده‌اند و منتظر بازار بهتری برای عرضه تولیدات خود هستند.

ملکی درباره اینکه پیش بینی شما برای روزهای آینده چیست؟، گفت: الان نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر دقیق کرد اما نکته این است که هم اکنون بازار نیز بسیار بی رونق است و مردم استقبال چندانی از خرید گوشت نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: در واقع با اینکه استقبال از گوشت کم است قیمت افزایش یافته و اگر تقاضا نیز افزایش یابد با چالش مواجه خواهیم شد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
mihan
haraz1
tabiat
لاکیدووو
nazgol
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
زرفروکتوز1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
حلبچی
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
tejarat talaie
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
آیدین