چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaeco 1
اخبار برگزیده
2
سه شنبه 20 آبان ماه 1399 ساعت 16:22

دستور جدید به سازمان حمایت:/

شیرخام باز هم گران می شود؟+ سند

مواد غذایی> کارگروه تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی را مسئول بررسی قیمت شیرخام کرد تا بر اساس آن قیمت جدید محصولات لبنی و چربی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

در حالی قیمت لبنیات در سال جاری چند مرتبه به صورت غیر رسمی و رسمی افزایش یافته است که کارگروه تنظیم بازار دستور بررسی مجدد قیمت شیرخام و لبنیات را صادر کرد.

 در مصوبه کارگروه تنظیم بازار آمده است:

« مقرر شد موضوع درخواست اتحادیه دامداران کشور مبنی بر دریافت و توزیع نهاده مورد نیاز دامداران توسط اتحادیه مذکور و پیشنهاد انجمن صنایع لبنی مبنی بر الزام تحویل نهاده در ازای دریافت کالا (شیر و گوشت) در جلسه با مقام عالی وزارت در دستور کار قرار گیرد.

وزارت جهاد کشاورزی با اخذ انگیزه و اسناد مثبته قیمت شیر خام از تشکل ها، نظر رسمی خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید.

 انجمن صنفی فرآورده های لبنی و اتحادیه فرآورده های لبنی و اتحادیه دامداران نظر رسمی خود در خصوص آنالیز قیمت شیر خام را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید.

 عوارض صادرات شیر خشک و خامه بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار و شیر غلیظ شده بر اساس محاسبات دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دفتر مقررات صادرات و واردات به گمرکات ابلاغ گردد.

 قیمت محصولات لبنی و چربی بر اساس نرخ جدید محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  موضوع بند 3 (بررسی قیمت جدید شیرخام) به کارگروه تنظیم بازار اولیه و در صورت تصویب تغییر و تعدیل گردد.»


منبع:تسنیم


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
shirinvatan
tabiat
pegah2
زرفروکتوز1
mihan
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
لاکیدووو
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
آیدین
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
تک ماکارون
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ