شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 21 شهريور ماه 1396 ساعت 18:13

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر خبرداد:/

شیرینی به کارخانه قند دزفول برمی‌گردد

صنایع غذایی> دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از خودکفایی در تولید شکر تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: پاییز امسال کارخانه چغندر قند دزفول که از سال ۱۳۸۲ تعطیل شده بود، مجددا به بهره‌برداری می‌رسد و وارد خط تولید قند و شکر می‌شود.

بهمن دانایی اظهار کرد: با توجه به تولید حدود هفت میلیون تنی چغندر قند امسال و تلاش برای افزایش ظرفیت کارخانه‌ای تولید شکر پیش‌بینی می‌شود میزان تولید شکر در سال جاری از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن عبور کند و به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برسد و در این صورت به چیزی  حدود ۳۰۰ هزار تن واردات این محصول نیازمندیم.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش تولید شکر و چغندر قند افزایش ظرفیت و پتانسیل استان‌هایی مانند آذربایجان بوده است، افزود: با توجه به کسری معدود این محصول پیش‌بینی برای خودکفایی شکر در کشور نشدنی نیست و با برنامه‌ریزی می‌توان تا سال ۱۴۰۰ و نهایتا ۱۴۰۱ به خودکفایی دست پیدا کرد.

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر ادامه داد: شرط لازم برای خودکفایی در درجه نخست افزایش تولید محصول اولیه یعنی چغندر قند و نیشکر است و در درجه دوم افزایش تولید کارخانه‌های تولیدکننده قند و شکر بوده که پتانسیل تولید دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن شکر مورد نیاز ایران، در داخل وجود دارد و باید این کسری از طریق برطرف کردن برخی ضعف ها در تولید چغندر قند پاییزه امکان پذیر است.

پایان تعطیلی ۱۵ ساله کارخانه قند دزفول در پاییز امسال 

دانایی گفت: خوزستان به عنوان قطب تولید چغندر قند و نیشکر، تاکنون کارخانه چغندر قند نداشته و محصولات این استان به مناطق همجوار مانند اصفهان ارسال می‌شد اما کارخانه دزفول که از سال ۱۳۸۲ تعطیل شده بود و در دولت گذشته وضعیت اسفناک‌تری پیدا کرده بود در پاییز امسال و اواخر مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت دریافت حدود ۵۰۰ هزار تن چغندر قند و تولید حدود ۷۰ هزار تن شکر را دارد که در کنار دیگر کارخانه در دست احداثی که حدود دو سال آینده در خوزستان به بهره‌برداری می‌رسد، جمعا حدود ۲۱۰ هزار تن شکر تولید می‌کنند و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن چغندر قند دریافت می‌کنند و این استان می‌تواند به عنوان قطب تولید شکر نیز مطرح شود.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه
شیرین عسل1
sobhan
ghoncheh
زرفروکتوز1
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
vioni
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
تیتر20