شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
اخبار
1
شنبه 10 آبان ماه 1393 ساعت 16:31

تدوین استانداردی جدید برای جلوگیری از تقلب در تولید آب لیموترش

پسازمان ملی استاندارد ایران به همراه نمایندگان مجلس و فعالان بخش صنایع غذایی، استاندارد جدیدی برای تولید آب لیموترش و جلوگیری از تقلب در این صنعت، تدوین می‌کند.

بر اساس شواهد موجود در بازار و اعتراف سندیکای صنایع کنسرو، بخش زیادی از محصولاتی که در بازار به‌عنوان آبلیمو ارائه به فروش می‌رسد، تقلبی بوده و صرفاً نام و نشانی از آبلیمو را یدک می‌کشند.

چندی پیش دبیر سندیکای تولیدکنندگان صنایع کنسرو کشور در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران در این باره گفت: آبلیموهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد به‌جز موارد استثنائی که افراد خودشان در منازل تولید می‌کنند، تقلبی بوده و آبلیموی طبیعی در بازار بسیار کم است.

بنابر این گزارش، در روزهای پایانی هفته گذشته دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد خبر از تدوین استاندارد جدیدی برای جلوگیری از تولید آبلیموی تقلبی در بازار داد.

به همین منظور نشستی با موضوع "اجرای استاندارد جدید آب لیموترش و جلوگیری از عرضه آبلیموهای تقلبی به بازار" با حضور عزیزی، رئیس کمیسیون امور اجتماعی و پورفاطمی نماینده مجلس شورای اسلامی، رئیس و مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران و نیز اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیموی ایران در سازمان ملی استاندارد ایران تشکیل شد و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، پس از بررسی موضوع اجرای استاندارد جدید آب لیموترش، راه‌های جلو گیری از عرضه آبلیموهای تقلبی به بازار و نتایجی که تاکنون به‌دست آمده، مقرر شد به‌ منظور حفظ ایمنی و سلامت مصرف‌کنندگان و منافع تولیدکنندگان، سازمان ملی استاندارد ایران با اجرای این استاندارد جدید نسبت به برخورد جدی و قاطع‌تر قانونی با متخلفان اقدام کند.

گفتنی است، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران، 99 درصد از آبلیموهای موجود در بازار کشور را تقلبی می‌داند.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
goncheh1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
pegah2
nazgol
زرفروکتوز1
haraz1
لاکیدووو
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
زر ماکارون
آیدین
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آب معدنی واتا
تیتر20
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
tejarat talaie
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
حلبچی
آرد سازی پوسان
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران