شنبه 27 بهمن ماه 1397  -  Saturday, February 16, 2019
eco 1انتخابات اتاق بازرگانی
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 11 تير ماه 1397 ساعت 18:10

در پاسخ به دغدغه‌هاي دولت براي رفع مشكل بيكاري

"مركز كاريابي و توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور" در سازمان مديريت صنعتي راه اندازی شد

امروزه يكي از معضلات اساسي كشور بالا بودن نرخ بيكاري به ويژه در ميان جوانان دانش‌آموخته دانشگاهي است. سازمان مديريت صنعتي با درك اهميت اين مساله و ضرورت تحقق مسئوليت‌ اجتماعي این سازمان و در راستای پاسخگویی به دغدغه های دولت اقدام به ايجاد "مركز كاريابي و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان كشور" نموده است.
مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی هدف از راه اندازی این مرکز را ياري رساندن به دولت براي حل مشکل بيكاري دانش‌آموختگان دانست و گفت: اين مركز در راستای کمک به كاهش نرخ بيكاري دانش‌آموختگان دانشگاهي در رشته‌هاي وابسته به مديريت ایجاد شده است و به عنوان اهرمی برای توسعه مهارت‌هاي شغلي مورد نياز و استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی به شمار می رود. 
ابوالفضل کیانی بختیاری در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که دانش‌آموختگان دانشگاهي از مهارت‌هاي لازم براي انجام وظايف محوله در فضاي كسب و کار برخوردار نيستند، همين امر موجب شده كه شركت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي تمايلي به جذب آنها نداشته باشند، از این رو، طراحي دوره‌هاي آموزشي حرفه‌اي با هدف ارتقاء مهارت‌هاي لازم به تفكيك‌ هر يك از مشاغل موجود در حوزه‌هاي مديريت را در دستور کار سازمان قرار دادیم. 
به گفته، کیانی بختیاری ، اين دوره‌ها تحت عنوان "دوره‌هاي آمادگي استخدام" به مخاطبین ارائه می شود و مراجعه کنندگان این دوره ها را دانش‌آموختگانی تشکیل می دهند که  از سازمان مديريت صنعتي، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور فارغ التحصیل و عمدتا در رشته‌هاي وابسته به مديريت تحصیل کرده اند و درصدد استخدام به عنوان كارشناس در شركت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي هستند. 
وی در ادامه اظهار نمود: با توجه به عضویت بیش از 5 هزار نفر مدیر صنعتی در خانه مدیران، همچنین تعامل عميق سازمان با تعداد زيادي از بنگاه های بزرگ كشور که به مدد جمع آوری اطلاعات در مرکز رتبه‌بندي شركت‌هاي برتر (IMI-100) و مرکز تعالي شركت‌های وابسته به این سازمان، به وجود آمده است، سازمان مدیریت صنعتی از اين فرصت استفاده کرده و بانك اطلاعاتي از شركت‌هايي كه متقاضي استخدام هستند را ايجاد خواهد کرد.
مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ادامه داد: علاوه بر این، تعامل با مديران شركت‌هاي فوق‌الذكر، شركاي تجاري و موسسات كاريابي، «امکان برگزاری دوره های كارآموزي و استخدام» متقاضياني كه دوره‌هاي "آمادگي‌ استخدام" اين مركز را گذرانده‌اند را در شركت‌هاي مذكور به وجود خواهد آورد. 
کیانی بختیاری با اشاره به اینکه افراد حائز شرايط جوياي كار كه دوره‌هاي آموزشي "آمادگي استخدام" و فرآيند تشخيص صلاحيت حرفه‌اي را طی می کنند، توسط این مرکز به شركت‌ها جهت استخدام معرفي مي‌ شوند، گفت: در اين فرایند، مركز تا سه ماه پس از شروع اشتغال فرد معرفي شده به شركت ارتباط خود را با شركت حفظ می کند تا بازخورد لازم را از شركت و فرد معرفي شده دريافت کند. 
گفتنی است؛ کمک به توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، افزایش برنامه‌های مناسب آموزشی و کمک به مدیران برای رفع کمبود‌های اجرایی طرح‌ها از طریق مشاوره و تحقیق در مقوله‌های مدیریت از جمله اهداف اصلی سازمان مدیریت صنعتی به شمار می رود که ایجاد این مرکز، می تواند تکمیل کننده اهداف سازمان در راستای بکارگیری دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی در بنگاه های اقتصادی باشد. 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
شیرین عسل1
روغن نازگل
haraz1
زر فروکتوز
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
تک ماکارون
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
فودیار
آب معدنی واتا
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
اقتصاد سبز
جوان
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
www.addlikebutton.net