سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
بازار
0
سه شنبه 2 شهريور ماه 1400 ساعت 12:36

نامطلوب بودن شرایط کشت دوم ذرت در برزیل ناشی از گسترش یخبندان

مواد غذایی> اقتصاد غذا - پیشروی جبهه هوای سرد در سائوپائولو و بروز یخبندان‌ها، علتی برای تلفات شدید محصول دوم ذرت در ایالت سائوپائولو تلقی می‌گردد. 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، و به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، در برخی مناطق، عمدتا در شمال و شمال غرب ایالت ، میزان کلی محصول از دست‌رفته مشخص است. منبع این اطلاعات از یازدهمین نظرسنجی محصول 2020/2021 Crop of Grains ، که سه شنبه هفته گذشته توسط شرکت تامین ملی (Conab) منتشر شده، می‌باشد.
لازم به یادآوری است در سائوپائولو، کاشت محصول دوم ذرت، بیشتر بین ماه های ژانویه و مارس انجام می‌شود. در نتیجه، بیشتر دانه‌ها در مرحله پر شدن و بلوغ به دلیل مسائل اقلیمی با خشکسالی و سرمازدگی مواجه گردیدند. این امر به شدت بهره‌وری تولید و همچنین کیفیت دانه را تحت تاثیر قرار داده است.  
در همین راستاConab تخمین می‌زند که تولید ذرت دوم در سائوپائولو 1.4 میلیون تن خواهد بود که نشان دهنده کاهش 38.8 درصدی نسبت به محصول قبلی است. این در حالی است که سطح زیرکشت در همین دوره حدود 3.6 درصد  رشد داشته است. از این‌رو کاهش بهره وری بر اساس کاهش میزان تولید و افزایش سطح زیرکشت حدود 40.9 درصد کمتر از چرخه گذشته ارزیابی می‌گردد. 
کل ذرت
کل تولید ذرت در سائوپائولو ، با احتساب برآورد اولین برداشت ، 3.27 میلیون تن خواهد بود - که 22.2 درصد در مقایسه با نتیجه به دست آمده در سال 2019/20 کاهش یافته است. کل سطح زیر کشت 885 هزار هکتار بود و میانگین بهره وری تقریباً 3.7 هزار کیلوگرم در هکتار که این میزان بهره‌وری 23.4 درصد کمتر از میزان مشاهده در سال 2019/20 بوده است. 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
پگاه-خامه
لاکیدووو
goncheh-98
زرفروکتوز1
taknan2
nazgol-98
فشذهشف2
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
tejarat talaie
حلبچی
گروه صنعتی پارس استا
kandoj
vioni
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
zar
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
ardineh