پنج شنبه 13 آذر ماه 1399  -  Thursday, December 3, 2020
eco 1pegahبانک کشاورزی
اخبار برگزیده
0
پنج شنبه 29 آبان ماه 1399 ساعت 11:21

۹۴۰۰تن برنج وارداتی از گمرک بوشهر ترخیص شد

کشاورزی> مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از جمله برنج از گمرکات گفت: در این راستا از ۲۴ هزار و ۱۰۰ تن برنج وارداتی در گمرک بوشهر تاکنون ۹ هزار و ۴۰۰ تن آن ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص است.

 بهروز قره‌بیگی با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت مبنی بر تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات اظهار داشت: در ترخیص کالاهای اساسی و تولیدی گشایش حاصل شده و با ارائه برنامه‌های سیستمی و هماهنگی‌های لازم مشکلات ترخیص آنها از 3 روز پیش رفع شد و در این راستا فعالیت‌های جدیدی در حال اجرا است.

مدیرکل گمرک بوشهر، از ترخیص یک‌هزار و 100 تن کالای وارداتی تولید کنندگان مربوط به 52 اظهارنامه در گمرک بوشهر خبر داد و بیان کرد: مشکل ترخیص این کالاها برطرف شده و در مرحله درب خروج قرار دارند و تاکنون 400 تن آن خارج شده و مابقی در حال بارگیری است.

وی، به فهرست کالای وزارت صمت مورد تایید ستاد اقتصادی دولت برای ترخیص پرداخت و بیان کرد: بیش از 3200 کالای تولیدی و یا نهاده‌های تولیدی می‌توانند از این تسهیلات و مصوبه استفاده کنند.

قره‌بیگی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی مشمول مصوبه یاد شده دانست و بیان کرد: مشکل ترخیص کالاهای اساسی از جمله کالاهای رسوبی برطرف شده و منهای 4 تا 5 قلم کالا که از ارز ترجیحی استفاده می‌کنند مابقی با توجه به اختیاری که داده شده بدون استفاده از کد رهگیری بانک ترخیص می‌شوند.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه قبلا روال ترخیص این کالاها بر اساس دریافت کد رهگیری بانکی بود خاطر نشان کرد: اکنون با درخواست صاحب کالا و بر اساس سامانه از وضعیت ارزی خارج و بدون کد رهگیری بانک، ترخیص می‌شوند.

وی، با اشاره به ترخیص کالای اساسی از جمله برنج تصریح کرد: در این راستا 3 هزار تن برنج وارداتی بخش خصوصی با اخذ کد رهگیری بانکی تاکنون 1400 تن آن ترخیص شده و مابقی تا 3 تا 4 روز دیگر ترخیص و بارگیری می‌شود.

قره‌بیگی، با اشاره به وجود 10 هزار و 600 تن برنج رسوبی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خاطر نشان کرد: این برنج مربوط به شرکت بازرگانی دولتی است که تاکنون 8 هزار تن آن ترخیص و بارگیری شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر، با بیان اینکه 2500 تن دیگر این محموله برنج در حال ترخیص است گفت: علاوه بر این 10 هزار و 500 تن در انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی است که مشکل دریافت کد رهگیری آن برطرف شده و به‌زودی ترخیص می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه کالاهایی که در فهرست 3200 قلم قرار دارند مشکلی در ترخیص از گمرک ندارد افزود: در این راستا با موافقت وزیر صمت مشکل ثبت سفارش کالاها هم برطرف شده که در ترخیص این کالاها کمک بسیاری می‌کند.

قره‌بیگی بیان کرد: با این مصوبه و برنامه تدوینی، امیدوار هستیم با رسوب کالایی که در گمرک بوشهر وجود داشت بخش زیادی از این کالاها ترخیص شود.

مدیرکل گمرک بوشهر افزود: بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت 3200 قلم کالا وارداتی از ناحیه تولید کننده و یا سایر اشخاص ، مشمول ترخیص کالا می‌شوند.

وی با اشاره به ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر بیان کرد: از 24 هزار و 100 تن برنج وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر تاکنون 9 تاییدهزارو 400 تن آن ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص شدن است.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
mihan
pegah4
goncheh1
لاکیدووو
sobhan
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
haraz1
tabiat
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
vioni
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور