سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 5 ارديبهشت ماه 1400 ساعت 11:51

رشد قیمت جهانی روغن/انتظار کاهش قیمت با افزایش تولید

مواد غذایی> قیمت جهانی روغن در هفته منتهی به ۱۹ آوریل افزایشی شد. انتظار می رود با روند افزایش تولید دانه های روغنی قیمت روغن نباتی در جهان رو به کاهش بگذارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از نشست پایش بازار کالاهای اساسی، قیمت انواع روغن سویای آرژانتین، برزیل و آمریکا در این مدت افزایش یافت. قیمت روغن سویای آرژانتین به ۱۲۵۰ دلار و روغن سویای برزیل به 1228 دلار در هر تن رسید.
روغن روغن آفتابگردان آرژانتین و دریای سیاه نیز در این مدت رشد داشت. در این هفته، روغن آفتابگردان دریای سیاه ۱۵۶۵ دلار در هر تن داد و ستد شد. کنجاله سویا نیز در پی افزایش دانه های روغنی افزایش محسوس قیمت را داشت.
نمودار قیمتی نشان می دهد که رشد قیمت روغن آفتابگردان و سویا از یک سال گذشته آغاز شده است که شیب قیمتی روغن سویا بسیار ملایم است.
قیمت دانه سویا نیز تا دسامبر ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود رسیده است و پس از دسامبر ۲۰۲۰ با نوساناتی، روندی نسبتا کاهشی را تاکنون طی می کند.
اما قیمت جهانی روغن پالم اندونزی در هفته منتهی به ۱۹ آوریل نسبت به هفته گذشته خود ثابت بوده است و روغن پالم مالزی از 1068 به 1060 دلار در هر تن کاهشی است .
انتظار می رود با افزایش تولید روغن پالم و دانه های روغنی در نیمکره شمالی، قیمتهای جهانی انواع روغن‌نباتی در ۶ ماه آینده به ویژه در ژوئیه و سپتامبر روند کاهشی داشته باشد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh-98
nazgol-98
پگاه-خامه
شیرین عسل1
haraz1
زرفروکتوز1
فشذهشف2
taknan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
zar
kandoj
آیدین
حلبچی
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
ardineh
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
vioni