شنبه 16 اسفند ماه 1399  -  Saturday, March 6, 2021
eco 1بانک کشاورزیpegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 3 اسفند ماه 1399 ساعت 11:20

معاون فنی و امور گمرکی:/

محدودیتی برای ممنوعیت واردات موز به گمرک ابلاغ نشده است

کشاورزی> معاون فنی و امور گمرکی گفت: سیاست گذار در کنترل واردات موز ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد و وزارت صمت است و گمرک فقط نقش یک مجری را دارد.

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی ایران، درباره جزئیات واردات موز گفت: برخی اعلام کردند واردات موز ممنوع شده است، هیچ گونه محدودیتی رسما مبنی بر ممنوعیت واردات موز به گمرک ابلاغ نشده است و کنترل واردات فرآیندی است که باید وزارت صنعت، معدن و تجارت کنترل کند.

ارونقی گفت: سیاست گذار و تصمیم گیرنده در کنترل واردات موز ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد و وزارت صمت است و گمرک نقش یک مجری را دارد. زمانی که کالای سریع الفسادی مانند موز به بنادر و گمرکات وارد می شود، همه ارگان‌ها گمرک را مقصر می‌دانند که چرا اجازه ترخیص کالا را نمی‌دهد.

او ادامه داد:اینکه به صورت شفاهی گفته شود که واردات موز ممنوع است اما ثبت سفارش معتبری از سمت صاحب کالا ارائه و کد منشا ارز برای این کالا صادر شود به نظر می‌رسد از رعایت شرایط ترخیص این کالا از گمرک باید بلامانع اعلام شود که همین اقدام هم انجام شد.

ارونقی گفت:یک محموله‌ موز به گمرک بازرگان رسیده بود و ما استعلامی از وزارت صمت و دفتر تنظیم مقررات صادرات و واردات داشتیم که متعاقب آن بررسی‌هایی انجام شد، با توجه به اینکه کد منشا ارز مورد تایید بانک عامل وبانک مرکزی قرار گرفته بود و مجوز‌های قانونی دیگر مانند مجوز قرنطینه اخذ شده بود، گمرک نسبت به ترخیص کالا اقدام کرد.

معاون فنی و امور گمرکی افزود: با توجه به دپوی کامیون‌های موز در گمرک و بنادر، ستاد تنظیم بازار در تاریخ  ۱۱ بهمن اجازه صادرات سیب به خارج از کشور و در قبال آن واردات موز با  ارز حاصل از صادرات، را صادر کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
shirinvatan
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
goncheh1
haraz1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
pegah2
nazgol
tabiat
mihan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
vioni
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
حلبچی
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران