پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2مهگل
اخبار برتر
1
جمعه 20 اسفند ماه 1395 ساعت 8:11

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی:

صادرات لبنیات به آمریکا در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بود/ صادرات لبنیات به آمریکا از دستاوردهای وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم است
صنایع غذایی> معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی طی سال جاری صادرات شیر ایران به آمریکا از سر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رکنی شامگاه پنج شنبه در نشست بررسی مشکلات عشایر و دامداران استان سمنان در فرمانداری گرمسار، ضمن اشاره به افزایش صادرات شیر و محصولات لبنی کشور، ابراز داشت: صادرات شیر برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی به کشورآمریکا یکی از دستاوردهای جهاد کشاورزی طی سال جاری است.

وی همچنین از افزایش عرضه شیر در کشور طی سال جاری خبر داد و افزود: امسال با توجه به سیاست های ماخوذه از سوی وزارت جهاد کشاورزی، هفت هزار و ۵۰۰تن محصولات لبنی به کشورهای دنیا صادر شده که آمریکا، حوزه خلیج فارس، آسیای میانه، افغانستان و پاکستان و ترکیه مهمترین مشتریان ایران هستند.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه در برخی کشورها افزایش صادرات محصولات لبنی تا ۱۵۰درصد نیز گزارش شده است، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی نگاه به اقتصاد درون زا و برون نگر است که این مقوله به خوبی در سازمان جهاد کشاورزی و در مقوله صادرات محصولات لبنی به چشم می خورد.

رکنی به وضعیت دامداران و تولید کنندگان شیر کشور نیز پرداخت و بیان داشت: درباره فروش شیر سیاست های خوبی اتخاذ شده که در این باره باید گفت فروش این محصول استراتژیک و پیگیری حقوق تولید کننده، خط قرمز معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی تا زمانی که بنده هستم، خواهد بود.

وی افزود: امروز ۴۵درصد فروش شیر به تولید کننده تعلق می گیرد و ۵۵درصد مابقی به کارخانه ها و واسطه ها، که این امر در گذشته اینگونه نبود و حتی در دولت قبل شاهد بودیم که سهم ۱۵درصدی نیز به تولید کننده نمی رسید و این درست همان نقطه ای است که وزارت جهاد کشاورزی بر روی اصلاح آن دست گذاشته که امروز شاهد رضایت نسبی تولید کنندگان هستیم هرچند باید بیشتر در این زمینه کار کنیم چرا که دامداران شریف ما با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه این وزارتخانه همواره در حمایت از دامداران پیشگاه بوده است، گفت: برای مثال در سال جاری باید گفت باوجود تمام مشکلات پیشرو وزارت جهاد کشاورزی همواره برای تمدید مدت‌زمان پرداخت وجه جو در بخش عشایر و غیر عشایر تلاش شده که خوشبختانه این یکی از دستاوردهای سه ساله دولت یازدهم محسوب می شود.

رکنی با بیان اینکه جهاد کشاورزی در دولت یازدهم از طریق سیستم نرم‌افزاری بر همه سبوسی که از کارخانه جات استحضار می‌شود، نظارت دقیق می کند، ابراز داشت: این نظارت ها هم در کیفیت و هم در نحوه توزیع استان ها انجام شده که خوشبختانه نتایج خوبی را نیز در بر داشته است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی با روی کار آمدن دولت یازدهم به این نتیجه رسید که باید در حوزه دام و دامپروری تحولی رخ دهد لذا پیگیری امور از همان روز نخست با هدف ارتقای کیفی و کمی تولیدات و همچنین رضایتمندی تولید کننده در کنار نیم نگاهی به بازارهای جهانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، سرلوحه اقدامات این وزارتخانه قرار گرفت.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
پگاه-خامه
haraz
لاکیدووو
نازگل
taknan2
شیرین عسل1
فشذهشف2
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
روغن غنچه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
ardineh
آیدین
ارسال پیامک
ariantaem
گروه صنایع  غذایی نان آوران
zar
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
kandoj