یک شنبه 22 فروردين ماه 1400  -  Sunday, April 11, 2021
eco 1peminapegah
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 5 مرداد ماه 1395 ساعت 11:17

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خبر داد:/

ابلاغ بخش نامه اجرایی تفاهم نامه سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد

مواد غذایی> بنا به گفته مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، با ابلاغ معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بخش نامه اجرایی تفاهم نامه سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد ابلاغ گردید.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت:در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه " اقتصاد مقاومتی" اقدام و عمل " و نیز حمایت از تولید داخل و کاهش هزینه های غیرضروری تولید و رفع موازی کاری و افزایش همکاری های بین سازمانی برای ارتقای ایمنی، سلامت و کیفیت فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، تجهیزات و ملزومات پزشکی و به منظور اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه فیمابین سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش نامه اجرایی تفاهم نامه سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد با ابلاغ معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو به واحدهای تابعه ابلاغ گردید.

دکتر بهروز جنت  افزود: بر این اساس  فرد یا افرادی که براساس ضوابط و مقررات جاری هریک از دوسازمان، تایید صلاحیت شده اند و دارای پروانه معتبر مسئول فنی یا مدیر کنترل کیفیت می باشند، صدور و تمدید پروانه دیگر به استناد پروانه موصوف لازم الاجرا است.

وی با اشاره به اینکه اجرای ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی هرسازمان، توسط فرد تایید صلاحیت شده الزامی می باشدیادآور شد: آموزش مسئولین فنی و مدیران کنترل کیفیت براساس ضوابط هردوسازمان جداگانه انجام خواهد شد و متقاضی می بایست تاییدهای آموزشی لازم را پس از دریافت پروانه سازمان دوم، ظرف مدت سه ماه ارائه نماید.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو تصریح کرد: نتایج آزمون صادر شده توسط آزمایشگاههای تابعه و تائید صلاحیت شده هریک از دوسازمان مورد پذیرش قرار می گیرد و نیازی به انجام نمونه برداری و آزمون مجدد توسط سازمان دیگر نمی باشد.

دکتر جنت در پایان خاطر نشان کرد: بنا بر ابلاغ رئیس سازمان غذا و دارو، معاونین غذا و داروی سراسر کشور مسئول پیگیری این بخشنامه در حوزه خود می باشند.

منبع:ایفدونا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
tabiat
goncheh1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
haraz1
mihan
pegah2
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
آیدین
حلبچی
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان